Hanımlara haberler

Göz Altı Morluk Nasıl Geçer – Göz Altı Morluk Maskesi

Gözaltı bölgesinde ki ince ve kılcal damarlarla ilgili sorunlarda ortaya göz altı bölgesinde mor halkalar oluşur. İşte bu sorunlara karşı çıkmak adına sizlere etkili bir yöntemden bahsetmek istiyoruz. Bundan önce, yorgunluk ya da uykusuzluk gibi sorunlarda, güneş ışınlarını az alma ya da bir takım kullandığınız ilaçlarda bu tip dengesizlik sorunları meydana gelebilir. Ayriyeten dengesiz – eksik beslenme ya da yaşlanma durumları da yine gözaltı morluklarını oluşturan nedenlerdir.

Bir takım makyaj yöntemleriyle birlikte siz de makyaj hileleri yardımı sayesinde kapatabilirsiniz. Ancak bu görüntüden genel olarak kurtulmak ve kapatıcılarla kapatmakla uğraşmak istemiyorsanız, sizlere bu yöntemi sunmak istiyoruz.

goz alti morluk geçirme maskesi
goz alti morluk geçirme maskesi

Şifalı Bitki Zerdeçal İle Hücrelerinizi Yenileyin

Zerdeçal, hücre yenilemede gerçekten tercih edilen bitkilerden biridir. Antioksidan özelliği olan zerdeçal ile iltihaplanmaları giderebilirsiniz. Bunların yanı sıra gözaltı morlukları ya da koyu halkalar içinde sorunlarınızı çözebileceksiniz. 

Gözaltı bölgesi için maske malzemeleri

  • 1 çay kaşığı kadar zerdeçal
  • 1 çay kaşığı domates suyu
  • 1/2 çay kaşığı un
  • 1-2 damla limon

Gözaltı bölgesi maskesi uygulanışı – yapılışı

Yukarıda sayılan malzemeleri edindikten sonra tamamını bir kaba birleştirip karıştırın. Daha sonra göz çevrenizde halka şeklinde bu karışımı sürün. Ortalama 10 dakikalık bir süre bekleyemelisiniz. 10 dakika süre boyunca bu bölgenin üstünü kapatmamalısınız, hava almasına izin vermelisiniz.

10 dakikalık süre bitimi sonrası soğuk su ile durulama yapınız, gözaltı bölgesi maskenizi soğuk su ile çıkartın. Bu şekilde ortalama birkaç hafta kullanım ile farkları görebileceksiniz ve gözaltı mor halkaların gittiğini fark edebileceksiniz. Kırışıklıkları günden güde kurtarmış olabileceksiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

kuru incir faydalari

Kuru İncirin Faydaları Nelerdir?

İncirin insan hayatında yüzyıllardır var olduğunu bilmemizle beraber, taze incir bulmanın da çok kısa bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir