Hanımlara haberler

Gerçek güzellik reçeteleri

doğal-güzellik-maskeleri

Sivilceler, göz altı morluklar ve çizgiler… Evde basitçe uygulayabileceğiniz tavsiyelerle, güzelliğinizi geri kazanın.

Sivilce ve izleri ile dolu bir cilt, sağlıksız bir görünüme bürünmenize neden olur. Oysa canlı, ışıltılı ve pürüzsüz bir cilde, hem de evdeki malzemelerle sahip olabilirsiniz. Nasıl mı? İhtiyacınız olan iki malzeme var, kuru maya ve su.

Kuru mayayı bir kaba koyun ve üzerine damla damla su ekleyin. Maskenin püf noktası, her damlanın ardından maskeyi çok iyi karıştırmanızda. Orta yoğunlukta bir macun kıvamı elde ettiğinizde maskeyi karıştırmayı bırakabilirsiniz.

Hazırladığınız bu karışımı, patlamış ya da patlamak üzere olan sivilcelerinize nokta nokta sürün. İster yüzünüz ister de vücudunuz için kullanabileceğiniz bu maske, 30 saniye gibi bir sürede kuruduğu için rahatlıkla yatağınıza girip maskenizle uyuyabilirsiniz.

İşte size dolabınızdaki bir mucize daha. Diyet listelerinin ve kalori hesabı yapanların vazgeçilmez besini yoğurttan bahsediyorum. Yaşlılık etkilerini yok edici gibi etkilerinin yanı sıra, hamilelik sırasında oluşan cilt çatlaklarının da önlenmesine yardımcı olur. Doğal bir beyazlatıcı içeren saf yoğurdun, birçok ünlü yıldızın da vazgeçilmez yüz temizleyicisi olduğunu biliyor muydunuz?

Bir çay kaşığı yoğurdu bir çay kaşığı bal ile karıştırıp yüzünüzü bu karışım ile ovun. Daha sonra ılık su yardımı ile cildinizi yıkayın. Cildinizin bir kaç içinde eşsiz bir parlaklığa kavuştuğunu göreceksiniz.

Cildinizde ölü derilerden şikayetçiyseniz, Hollywood yıldızlarının bir sırrını siz de uygulayabilirsiniz. Bu sır ne mi? Şeker… Cildinizdeki ölü derileri toz şeker ile rahatlıkla arındırabilirsiniz. Ancak bunu yaparken hassas hareket etmeniz gerekiyor. Unutmayın, sağlıklı, ışıl ışıl ve pürüzsüz bir cilde kavuşmak için, kozmetik ürünleri ve kremlere milyarlar harcamanız gerekmiyor, evinizdeki malzemelerden de yararlanabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

estetikte dikkat edilecekler

Estetik Uygulaması Yaptırırken Dikkat Edilecekler

Yaz ayları gelmeden daha genç, formda ve güzel görünmek adına cildiniz için yaptırabileceğiniz birçok güzel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir