Hanımlara haberler
ANASAYFA / Güzellik / Fazla Ve Aşırı Makyajdan Kaçının

Fazla Ve Aşırı Makyajdan Kaçının

Bayanlar olarak genelde süslenmeyi severiz. Ve bunun için çeşitli yöntemlere başvururuz.  Bu yöntemler arasında en önemlisi ise makyajdır. Hayatımızın birçok alanında kullanırız. Hem gece hem gündüz birçok bayan makyaj yapmadan dışarı çıkmaz.

Fakat makyaj yapılırken dikkat edilmesi gereken bir takım şeyler vardır. Buna dikkat edilmediği takdirde kaş yaparken göz çıkartmış oluruz. Makyajı abartmak tamamen bizi tanınmaz hale getirebilir. Her şey ölçülü olunduğu zaman güzeldir ve bir güzelleştirir. Yoksa palyaçodan bir farkımız kalmaz. Özellikle doğru yapılan bazı yanlışlar vardır. Bunlardan en bilinen ve yapılmaması gerekenler şunlardır. Kırmızı ruj herkese yakışır. Hayır, bu en bilinen yanlışlardır. Gece makyajında hoş olabilir.

Fakat gündüz kıpkırmızı dudaklar itici durabilir. Gündüz ruj yerine sadece parlatıcı tercih edilmeli ve sade renkler şeffaf yâda renksiz olanlar kullanılmalıdır. Diğer bir yanlış her zaman allık kullanılır. Bu en çok bilinen yanlıştır. Çünkü allık herkese yakışmaz ve gece tercih edilir. Gündüz çok kullanılmaz. Renklerde şeftali tonları biram daha risksiz olsuda gündüz kullanmamanız daha doğru olacaktır. Gece ise bronz tonlarda bir allık yüzünüzde ince görünmesini istediğiniz belgelerin incelmesini daha çekici görünmesini sağlayacaktır

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

meme kanseri onleme yollari

Meme Kanserine Karşı Çıkmak İçin Önlemler

Kadınlarda görülen kanser türlerinden biri olan meme kanseri, her kanser gibi erken tanı konulmaması durumunda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir