Hanımlara haberler

Epilasyon yöntemleri

Günümüzde epilasyon yapmak için birçok seçenek bulunmaktadır. Ayrıca vücudumuz farklı bölgeleri için farklı epilasyon yöntemleri vardır. Bu yazımda sizlere epilasyon yöntemlerinden bahsetmek istiyorum. Yeni ergenliğe girmiş olan genç kızlarımız için bir önbilgi niteliğinde olacaktır.

Jiletle tıraş olmak;  Tıraş istenmeyen tüyleri almak için en ucuz ve hızlı yollardan biridir. Tıraş da ağrı yoktur. Tıraş sonrası herzaman bir krem veya losyon kullanmanız önerilir. Tıraş özellikle koltukaltı ve bacaklar için uygundur. Kaş, kirpik, çene tüyleri için asla önerilmez. Bazı kadınlar bikini bölgesini de tıraş etmektedir. Bazıları ise ağda kullanmaktadır. Tıraş cilt üzerindeki tüyleri aldığı için, çok geçmeden bir kaç gün içerisinde tüyleriniz tekrar çıkar.

Ağda yapmak; Ağda denilen yapışkan,şekerli madde cilde sürülür. Bir kumaş yardımıyla tüylerin tersi yönde çekilerek tüylerin kökünden alınması sağlanır. Ağda tıraşa nazaran tüylerin çok daha geç çıkmasını sağlar. Ağda tüm vücut bölgelerine rahatlıkla uygulanabilir. Ağdada ağrı faktörü yüksektir. İlk uygulandığında çok fazla acır. Fakat daha sonraki seferlerde ağrı azalır.

Lazer Epilasyon yaptırmak;  Lazer epilasyon herkes için değildir. Lazer koyu tüy bulunan melanin hedeflediği için lazerler koyu tüyleri olan, açık ciltlere sahip kişilerde daha iyi etki göstermektedir. Sarışın insanların tüyleri üzerinde lazer epilasyon çok etkili olmamaktadır. Sonuç garanti mi? Sonuçlar, ne yazık ki, lazer epilasyon ile asla garanti değildir. Tüylerin büyümesinde % 80 azalma beklenirken, bazı insanlarda daha fazla veya daha az azalma olabilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

estetikte dikkat edilecekler

Estetik Uygulaması Yaptırırken Dikkat Edilecekler

Yaz ayları gelmeden daha genç, formda ve güzel görünmek adına cildiniz için yaptırabileceğiniz birçok güzel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir