Hanımlara haberler

Epilasyon sonrası batıklar nasıl önlenir?

Hemen hemen her kadın epilasyon sonrası batıklarla karşılaşmıştır. Bu kadınlar için çok sinir bozucu bir sorundur. Kıl dönmesi genelde ağda sonrası daha çok görülür ve bu kıl dönmeleri bazen bezeli sivilcelere dönüşür. Bu tür rahatsız edici sorunları önlemek için, aşağıda birkaç talimat var;

Ilık bir duş alın
Epilasyondan önce ılık bir duş alarak kıl dönmesini önleyebilirsiniz. Buhar cildinizin gözeneklerini açar ve kıllar yumşar daha kolay çıkar. Sonuç olarak, kıl dönmesi önlenmesine yardımcı olacaktır.

 Pul pul dökmek

Epilasyon öncesi ve sonrası cildinizi törpülemek, bunu ponza taşı benzeri bişeyle yapabilirsiniz, kıl dönmesi için oldukça etkilidir. Bu işlem gözeneklerdeki ölü deriyi atacağı için epilasyon sırasında kılların daha kolay çıkmasını sağlayacaktır. Epilasyondan edilecek alana, bir lif kabağı ile kese yapabilirsiniz.

 Losyon

Kıl dönmesini önlemek için hafif bir nemlendirici losyon sürün. Yağlı losyonlardan kaçının.

Salisilik Asit
Epilasyon edilecek alana, salisilik asit uygulanması kıl dönmesi önlemek için başka etkili bir ilaçtır. Salisilik asit kullanarak ölü deriyi vücudunuzdan atarsınız ve gözenekleri tıkayan güvenli tutan ortak bir akne tedavi yöntemidir.

Dar elbiseler kaçının
Epilasyon yaptığınız gün, kıl dönmesini önlemek için sıkı giyimden kaçınmalısınız. Dar giysiler taze epilasyon alanlarını tahriş edebilir ve ayrıca kıl dönmesi soruna neden olan deri içine tekrar büyümeye teşvik edebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

estetikte dikkat edilecekler

Estetik Uygulaması Yaptırırken Dikkat Edilecekler

Yaz ayları gelmeden daha genç, formda ve güzel görünmek adına cildiniz için yaptırabileceğiniz birçok güzel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir