Hanımlara haberler
ANASAYFA / Güzellik / En çok tercih edilen saç renkleri

En çok tercih edilen saç renkleri

Kadınların sıkça değişime uğrayan saç renkleri, kendilerini iyi hissetmenin bir çeşit yolu haline gelmiştir. Üzüldüklerinde, sevindiklerinde, depresyona girdiklerinde soluğu anında kendini yenilemek adına kuaförde alırlar. Kendini yenileyen kişiler arasında en çok tercih edilen saç renkleri, bakır ve bakır röfleli saç rengi, kızıl ve tonlarını taşıyan renkler, platin ve altın sarısı, çikolata kahve tonlarındaki renkler sıkça 2014 yılında en çok tercih edilen saç renkleri arasındadır.

2014 saç renkleri

Kendini iyi hissetmek adına değiştirilen saç rengi bazı durumlarda iyi sonuçlar vermeyebilir. Seçilen saç renginin ten rengi ile uyumu çok önemlidir. Eğer uyum yakalanmazsa sonuç göze hoş gelmeyebilir. Bu sebepten dolayı değişime karar verildiğinde en çok tercih edilen saç renkleri arasından kişinin ten rengi ile uyumlu bir renk seçilmelidir. Örneğin beyaz ten rengine sahip kişiler, kızıl ve bakır tonları, çikolata kahve, kestane tonları gibi renkler beyaz ten ile uyumludur. Beyaz tenli kişilerde gözler renkli ise hemen hemen birçok renk ile uyum yakalanabilir. Buğday tenli kişiler de koyu kahve, koyu çikolata, kirli sarı, koyu kestane tonları ile şık bir görünüm elde edilebilir. Esmer tenliler de kızıl siyah, mavi siyah, sarı balyaj gibi renk tonları tercih edildiğinde güzelliklerini bir adım daha ön plana çıkarabilirler. Pembe tenli kişilerde küllü kumral, beyaz sarı, mavi siyah, altın sarısı gibi tonlar tercih edilirse yüz hatları dışa vurgulanarak farklı bir görünüm elde edilir. Soluk ten rengine sahip kişilerde koyu kahve, kızıl ve bakır tonları, koyu siyah gibi tonlar tercih edildiğinde kişinin cildine bir canlılık kazandırır olduğundan çok farklı bir güzellik kazandırır.

Bununla birlikte en çok tercih edilen saç renkleri arasında yumuşak bir renk tonu olan karamel rengi alır. Genellikle her kadının denemiş olduğu karamel rengi beyaz tenli ve buğday tenli kişilerde oldukça uyumlu olup, kişilere son derece şıklık kazandırır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

selülitlere karşı kahve masajı

Kahve ile Gelen Güzellik Hakkında Her Şey

Kahve sadece lezzetiyle damak tadımıza değil, yeri geldiğinde cildimize de faydalı dokunuşlar yapan harika değerlerimizden …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir