Hanımlara haberler

Tırnak Bakımı ve Tırnak Kırılmasının Nedenleri

Kadınların ellerinin narin ve zarifliği, güzelliğinin ön planda olmasını istediklerini biliyoruz. Buna göre de günümüzde birçok tırnaklarla alakalı yapılan yanlışlar da bilinir ve bu konu hakkında da sizlere bir takım bilgiler vermek istiyoruz. Tırnak bakımı yöntemleri nelerdir, bir takım bilgileri burada vermek isteriz.

Vitamin ya da protein, eksikse bu nedenle sorun yaşıyor olabilirsiniz. Kesin ya da net bir çözüm olmamakla beraber günümüzde tırnaklar için dikkat edebileceğiniz bir takım yöntemler de vardır.

tirnak bakimi nasil yapilir.
tirnak bakimi nasil yapilir.

Tırnak keserken çatlama ya da kırılma varsa, duş sonrasında tırnak kesmeye çalışın. Bu sayede tırnaklar, duştayken yumuşar ve bu sayede çatlama, kırılma gibi problemleri de yok etmiş olabilirsiniz. Tırnaklarınızı ayriyeten oval kesmeye özen gösterin.

Tırnak törpülerken tırnaklarınızı nemlendiriniz. Daha sonrasında da krem ile yumuşatıp sonrasında ise törpüleme yapabilirsiniz. 

Kütikül temizliği de önemli detaylardan biridir. Çünkü tırnakta enfeksiyon olmasını engellersiniz bu yöntem ile. Kütiküller kesmeniz bu nedenle önerilir. Kütikülleri isterseniz itip görüntüyü de dilediğiniz gibi değiştirmektesiniz ya da nemlendirmeyi bolca yapıp sonra itme işlemi yapabilirsiniz.

Devamlı oje sürmek ise tırnaklarınızın havalanmadığı için tırnaklarınızın güçsüz olmasına neden olmuş olabilirsiniz. Oje çıkarırken daha rahat olmak için ojenin rengine göre alt kısmına şeffaf oje sürmeyi deneyin. Asetonlu oje çıkartıcıdan ziyade, asetonsuz oje çıkartan ürünleri tercih etmenizde de ayriyeten fayda vardır.

Tırnaklarınızı fazla uzatmanın zararı ise gerçekten şöyledir ki, tırnaklarınız güçsüzleşmeye başlar. Bu da tırnaklarınızın boyunda fazla uzamadan belirli zaman aralıklarında bakım ve kesim işlemlerinizi yapmaya yönlendirir sizi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir