Hanımlara haberler

Doğal yollarla ayak bakımı

Yaşamımızda ayaklarımızın her yönden önemi vardır. Ayak bakımı da bu nedenle çok önemlidir. Mesela kendimizi bir bina olarak düşünelim. Ayaklarımız ise, kolonlardır. Ayaklarımızın ne kadar iyi olmasını sağlarken, bina olarak benzettiğimiz bütün bedenimiz daha sağlam bir şekilde ayakta durur. Yürüme de zorlanmaz. Buna benzer sorunları asla yaşamayız.

Kısa zaman da olsa uzun zaman da olsa dışarıdan gelmemiz doğrultusunda eve girdiğimizde ilk işimiz eller ve yüzleri yıkamak olsa da bunlardan önce ayaklarımıza da önem vermeliyiz. Ayaklarımızı her gün eve girdiğimizde yıkamalı, ayaklarımızda ki o negatif enerjiyi, yorgunluğu atmak için soğuk suya sokmayı ihmal etmemeliyiz.

Doğal formül olarak sizlere deniz tuzunu ayaklarınız için kullanmanızı öneriyoruz. Bir kova içerisine bol ılık su koyup ardından deniz tuzunu ekleyin. Bu su içerisinde ayaklarınızı rahatlatıcı şekilde koyup biraz dinlenin. Ayaklarınızı bu şekilde dinlendirdikten sonra bolca ayaklarınızın bakımı için krem kullanmaya da özen gösterin. Ara ara yapabileceğiniz bir uygulama olarak tavsiye etmekteyiz.

Unutmadan belirtmek istiyoruz; eğer ki krem kullanacaksanız, topuklarda ki çatlaklık problemlerinizi gidermek için de krem sürdükten sonra poşet geçirip ortalama 5 – 10 dakika bekletin. Böylelikle topuklarda oluşan veya oluşacak olan çatlaklıkları da kendimiz doğal bir şekilde önlemiş olursunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

estetikte dikkat edilecekler

Estetik Uygulaması Yaptırırken Dikkat Edilecekler

Yaz ayları gelmeden daha genç, formda ve güzel görünmek adına cildiniz için yaptırabileceğiniz birçok güzel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir