Hanımlara haberler

Doğal saç bakım ipuçları

Saçımızda ortalama 100.000 tüy vardır. Saçlar 3 ana gruba ayrılır;

* Kuru saçlar

* İnce / Yağlı saçlar

* Normal saçlar

Saç tipinizi tespit etmeniz, saçınızın ne kadar yıkanmaya ihtiyacı olduğunu öğrenmede önemlidir. Saçınız kuru, kaba ve mat görünüyorsa kuru saç tipindedir. Kuru saçlar genelde dolaşmış ve kuru görünür. Kuru saçlarda kepek problemi de vardır.

Yağlı saçlar ise gevşek ve düz görünür. Fazla hacimli değildir. Hatta şampuanla yıkadıktan sonra bile yağlı bir görüntüsü vardır. Yağlı saç bakımı zordur. Yağlı saçları diğer saç tiplerine göre daha sık yıkamak gerekir.

Normal saçlar ne sürekli yağlıdır nede kurudur, sağlıklı bir görüntüsü vardır. Bu tür saçlar kolayca şekle girebilir ve her tür saç stiline uyumludur. Normal saçlar için uygun bir şampuan ve saç kremi kullanmak yeterlidir.

YAĞLI SAÇ BAKIMI

Yağlı saçları günlük yıkamaktan kaçının. Çünkü saç üzerindeki yağ bezleri, aşırı yağ salgılar. Sık yıkamadai bir başka sorun ise saç kökleri hariç saçın geri kalanının yağı çıkarılması ve uçları kuru ve kırılgan hale gelmesidir. Hafif bir ph dengeli şampuan kullanın ve çok fazla kafa derinizi sürtmeden saçınızı yıkayın. Sadece saçınızın ortasına saç kremi kullanmanız yeterli. Yediklerinize dikkat edin. Yağlı yiyecekler yağlı cilt ve kafa derisine katkıda bulunabilir. Yağlı saç için yeterince hafif bir çocuk şampuan kullanmak da yararlıdır.

KURU SAÇ BAKIMI

Kuru, kaba ve kırılgan saçların beslenmesi gerekir. Sadece bir saç kremi kullanmak yeterli olmaz. Aşırı alkolü olmayan temiz ve sıcak bir saç kremi ile yoğun bir nemlendirici şampuan kullanın.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

estetikte dikkat edilecekler

Estetik Uygulaması Yaptırırken Dikkat Edilecekler

Yaz ayları gelmeden daha genç, formda ve güzel görünmek adına cildiniz için yaptırabileceğiniz birçok güzel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir