Hanımlara haberler

Doğal cilt bakımı nasıl yapılır?

Gün içerisinde birçok mikroba maruz kalan cilt, zamanla ciddi oranda yıpranarak lekelenme, sivilce gibi çeşitli şekillerde deformasyona uğrar. Kullanılan kimyasal cilt temizleyicileri, özellikler belli belirsiz marka adı altında olup, kesinlikle cilt sağlığına uygun olmayan ürünler, cildin temizlenmesinden daha çok yıpranmasına neden olur.

Doğal cilt bakımı

Sağlıklı bir şekilde cilt bakımı yapabilmek için oldukça doğal ürünler tercih edilmelidir. Doğal bitkiler ile yapılan cilt bakımı cildi temizlediği gibi tazelenip yenilenmesini de sağlar. Kişilerin yıpranmış olan cildi için doğal cilt bakımı nasıl yapılır? Sorusuna cevap vermek gerekirse, doğada bulunan mucizevi bitkiler ve meyveler sayesinde herkesin evinde kolayca uygulayabileceği birçok cilt bakım kürü bulunmaktadır. Örneğin limon kendi başına mükemmel bir temizleyici özelliğine sahiptir. Cildin fazla yağını temizler. 1 adet limon suyunu az miktar su ilave edip, pamuk yardımı ile yüzünüze sürün. 15 dakika kadar bekletip cildinizi durulayın. Bu uygulamayı haftada 2-3 kez tekrarladığınızda cildin fazla yağını alıp mikroplardan arındırır. Cilde tazelik kazandırır. Kuru ciltler için, ince yumuşak bir bez içine yulaf koyup, yüz yıkandığında cildi nemlendirerek ferahlık etkisi yaratır. Sebze suları inanılmaz derecede temizleyici özelliği vardır. Cildinize sürüp 15-20 dakika bekleterek durulayın. Düzenli olarak uygulandığında kısa süre içinde ciltteki ışıltı fark edilecektir. Yağlı ciltler için salatalığı rendeleyip iyice ezdikten sonra, cildinize sürüp yüzünüze nemli bir havlu ile örtün. 15-20 dakika sonra durulayın. Ciltteki fazla yağı emer ve tazelik kazandırır.

Bitkisel çaylar arasında özellikle adaçayı ve ısırgan otu çayı çok iyi temizleme özelliğine sahiptir. Demlenip dinlendirildikten sonra cilde uygulanabilir. Elma sirkesi ciltte bulunan fazla yağ oranının parçalanmasında bire birdir. Bir pamuk yardımı ile cilde uygulanabilir. Cildin gereksiz yıpranmaması için doğal cilt bakımı nasıl yapılır? Sorusuna birkaç örnek verilmiştir. Bu uygulamalar düzenli olarak yapıldığında cildiniz kısa süre içinde temizlenerek ışıltı kazanır.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

detoks nasil yapilir

Detoks Yapma Yolları Nelerdir? Kimler Detoks Yapabilir?

Birçok insanın merak ettiği detoks ile ilgili olarak vücutta sağlıklı şekilde toksinlerden kurtulmak istediğinizde detoks …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir