Hanımlara haberler

Diyet Değil Yaşam Tarzı- Akdeniz Diyeti

Çok defa diyet yapmış başarısız olmuş ya da kilo verip bir süre sonra tekrar almış olabilirsiniz fakat Akdeniz diyeti ön yargınızı yıkacak. Çünkü Akdeniz diyeti aslında bir yaşam tarzı… Az yemek yemenizi ve lezzetsiz şeyler yemenizi öneren bir diyet değil.

Akdeniz diyetini çocuklar, gençler. Yaşlılar herkes uygulayabilir. Tabi ki doktorunuza danışmanızda fayda vardır. Doktor kontrolünde düzenli bir program yapıldığında çok daha başarılı olacaksınız. Yapmanız gerekenleri sıralayacak olursak: kırmızı eti azaltmalısınız. Katı yağları hayatınızdan çıkartıp sıvı yağ özellikle de zeytinyağı tüketmelisiniz. Makarna, patates ve tahıl tüketebilirsiniz fakat makarnayı yağsız tercih etmelisiniz. Ne kadar çok su içerseniz o kadar iyi.  Hazır gıdalardan, fastfood gıdalardan, margarinden ve beyaz unlu gıdalardan kesinlikle uzak durmalısınız. Ve tabi ki spor yapmalısınız. Zamanla alışarak yediklerinizin kalorilerini öğrenerek daha sağlıklı bir program uygulayacaksınız. Neyi ne kadar tüketmeniz gerektiğini öğreneceksiniz.

İlk başlarda biraz zor gelse de Akdeniz diyetini yaşan tarzınız haline getirdiğinizde kilo vermeniz kolaylaşacak, kilonuzu korumanızı sağlayacaksınız ve bunun yanında kalp sağlığınızı koruyacaksınız, bunama riskiniz azalacak. Erkeklerin de rahatlıkla uygulayabileceği bu diyeti pratik egzersizlerle akşam yürüyüşleriyle desteklediğinizde farkı göreceksiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

detoks nasil yapilir

Detoks Yapma Yolları Nelerdir? Kimler Detoks Yapabilir?

Birçok insanın merak ettiği detoks ile ilgili olarak vücutta sağlıklı şekilde toksinlerden kurtulmak istediğinizde detoks …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir