Hanımlara haberler

Cilt problemleri ve nedenleri

normaderm k

Göz ardı edilmemesi gereken bir gerçek var ki, kadınların büyük bir çoğunluğu, cilt yüzeyinde oluşan parlama, genişlemiş gözenekler, kızarıklık, noktalar ve mikroasitler sebebiyle sürekli tekrarlayan cilt problemi yaşıyor. Bu problemlerden etkilenen kadınların beklentilerine cevap veren ürünler, cildi derinlemesini arıtıp rahatlatıyorlar. Arındırıcı etkinin yanı sıra, epidermise zarar veren kirlilik ve parlaklığı yok etmeye de yardımcı olan bu ürünler, 20 ve 40 yaş arası cilt problemi yaşayan herkesin kullanabileceği ürünlerdir.

“Ne kadar güzel, bebek gibi bir cilt” diye düşündüğünüz insanlara bakarken bulursunuz kendinizi kimi zaman. Bunun en büyük nedeni, sizin cildinizde bulunan sivilce ve lekelerdir. Bir bebeğin cildi kadar saf ve temiz, her türlü leke ve kirden arındırılmış problemsiz bir cilt, her kadının hayalidir. Ancak, ergenlik dönemine girilmesiyle başlayan sivilce problemleri ve sonrasında ortaya çıkan lekeler, bu hayalinize gölge düşmesine neden olur. Sivilceler, parlamalar ve siyah noktalar… Sürekli tekrarlanan cilt problemlerinin önüne geçmek için problemin temeline inmek gerekir.

Kuru ciltler genellikle hassasiyet ve nemsizlik sorunlarıyla karşılaşırken, yağlı ciltlerin sorunları bambaşkadır. Cilt kuruluk ve gerginlik sorunu yaşamaz, ancak sivilce ve siyah noktalarla başı beladadır. Aşırı ve düzensiz yağ üretimi, bu cilt tiplerinin sivilce, siyah nokta, tıkanmış gözenekler ve parlamalar gibi sürekli tekrar eden ve cilt yüzeyinde iz bırakan problemlere maruz kalmasına neden olur. Yağ üretiminin kaynağı yağ bezleridir, bu nedenle eğer cilt bakım ürünlerinden bir yanıt alamıyorsanız, hormonal bir test yaptırmanız gerekebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

estetikte dikkat edilecekler

Estetik Uygulaması Yaptırırken Dikkat Edilecekler

Yaz ayları gelmeden daha genç, formda ve güzel görünmek adına cildiniz için yaptırabileceğiniz birçok güzel …

1 Yorum bulundu

  1. Meltem Gedikli

    cilt sorunu deyince sigara geliyor insanın aklına yani hiç yoktan benim için….sigara sivilce ve siyah noktaları arttırıyor zaten krışıklık cabası…Elektronik sigara kullanmaya başldım yaklaşık 2 ayı geçti ve sigara içmedim bu süre zarfında cildime uyguladığım bakım ilk defa işe yaradı çünkü sigarayı bırakmayınca ne yapsarsanız yapın işe yaramıyor..Ovale gerçekten hayatımı değiştir..sigarssız yaşamak geçrekten insan gibi yaşamak diyebilirim..Neden 2. sınıf muamelesi görüldüğünü artık daha net anlayabiliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.