Hanımlara haberler

Cilt nasıl toparlanır?

CİLT NASIL TOPARLANIR?

Bir çok kadının cildini toparlamak için farklı arayışlar içerisinde olduğunu biliyoruz. Bu nedenle Hanimefendi.com olarak Cilt nasıl toparlanır başlıklı bu yazımızda sizlere cilt toparlama konusunda bilgiler vermeye çalışacağız.

Hayat her zaman mutlu olunacak bir süreç değildir. Stres, yorgunluk, doğum yapmak, diyet sonralarında verilen kilolar cildin aşırı derece de deforme olmasına neden olur. Bozulmuş deriyi toparlamak ve yaşından çok ileri de gözüken ciltleri acil olarak onarma işlemine kür adı verilir.

Görünümü aşınmış, yıpranmış, kırışmış, lekelenmiş ciltlerde cilt bakım kürleri uygulanabilir. Bu kozmetik ürünleri

  • Serum
  • Ampul
  • Maske
  • Kapsül

Olmak üzere hazırlanmıştır. Cildin bakımının hasarı seçilir. Bu ürünlerden biri veya birkaçı kullanılırsa ciltteki sorun giderilir.

  • Sigara içen bir bayansanız; cildinizdeki mat rengi, kuruluğu, kılcal damar görünümünü ortadan kaldırmak için oksijen ve lipozomlu küre başlandığında sigara unsurunu da ortadan kaldırmak gerekir.
  • Yâda yaz tatilinde ıstakoz gibi kızarmışsanız, cildinizin yeniden nem kazanması için ampul/anti ageing kürleri kullanmalısınız. Dikkat etmeyip tekrar güneşte yanıyorsanız başa döneceksinizdir.

Serum ne için kullanılır: nem kaybı, aşırı kuruluk, cilt gerginliğini tedavi etmek için acil onarıcı kozmetiktir. Sık sık duyulan lipozom adı verilen kürecikler nanoteknoloji ile cildin küçük gözeneklerine iletilecek kadar küçüktür. İçerisindeki içerik cilde aktif maddeleri götürüp hücreye iletir.

Ampuller ne için kullanılır: acil nemlendirme, ciltte gerginlik sağlamak amacıyla yarısı sabah yarısı akşam kullanılan cilt bakım kozmetiğidir. Cildin yavaşlayan fonksiyonlarını hızlandırır.

Maske ne için kullanılır: cildin hassasiyetini 20 dakika da yatıştıran, nemlendiren, onaran kozmetik ürünlerdendir.

Kapsüller ne için kullanılır: güneş ve cilde kuruluğu veren soğuğun yıprattığı cildin ihtiyacı olan yoğun bakımı kısa süre de verir.

Anti aging ne için kullanılır: sözcük anlamı geriye yaş anlamındadır. Son zamanlarda yaşlanmayı geciktirici olarak da anlam verilmeye başlanıldı. Yaşlanmayı geciktirici olduğunu düşünmek hayalperestliktir. Anti aging in hedefi farklıdır; içerisinde yaşlanmayı geciktirmek, magnezyum, termal su, hormon takviyeleri vardır.

Cilt nasıl toparlanır sorusunu sizler için kısmen yanıtlamaya çalıştık. Dileriz faydalı bilgiler sunmuşuzdur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

estetikte dikkat edilecekler

Estetik Uygulaması Yaptırırken Dikkat Edilecekler

Yaz ayları gelmeden daha genç, formda ve güzel görünmek adına cildiniz için yaptırabileceğiniz birçok güzel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir