Hanımlara haberler

Hindistan Cevizi Yağı Faydaları Nelerdir?

Bir palmiye türü olan Hindistan cevizinin dışı sert, kalın kabulu olmasıyla bilinen bir yanı vardır. Hindistan cevizlerinde beyaz etli iç kısımda ki yeri kurutup soğuk sıkım yöntemi kullanılarak, bu kısımdan çıkartılan sıvı Hindistan ceviz yağı adı verilir. Hem saç hem de cilt bakımlarında kullanımı oldukça faydalı olan bu yağın ne gibi faydaları var onlara göz atalım…

Makyaj Temizliği için Ceviz Yağı

Masaj yapar gibi yüzünüze ceviz yağı kullanıp sürebilirsiniz. Makyaj temizleme pamuğu ile silme işlemi yaptığınızda ise, kozmetik ürünlerle değil tamamen doğal ve cildinizi besleyecek bir yağ ile makyajınızı temizlemiş olabilirsiniz.

hindistan ceviz yagi faydalari
hindistan ceviz yagi faydalari

Saç Bakımınızı Yapabilirsiniz…

Saç bakımı için de bu yağı kullanabilirsiniz. 1 yemek kaşığı kadar Hindistan ceviz yağını alıp saçınıza masaj yapar gibi sürebilirsiniz. Saç uçlarında da yoğun uygulama yaparak saç kırığı vs. olmasını engelleyebilirsiniz. Yaklaşık 30 dakika bekletin. 10 dakika da ılık su ile durulayın. Durulama işlemi yeterli gelmezse bir kez daha durulama yapabilirsiniz.

Cildinizi Nemlendirin

Eğer cildinizde nemlendirme ihtiyacı varsa, bunun için en etkili yağ Hindistan ceviz yağı olacaktır. Diz, dirsek ya da eklem bölgeleri içinde yine cildinizi nemlendirmeyi başarabilirsiniz. 

Hindistan Ceviz Yağını Nerelerde Kullanabiliriz?

Dudak nemlendirmek için kullanabilirsiniz. Az miktarda elinize yağı alıp parmaklarınızla dudaklarınıza uygulama yaparak, dudaklarınızı nemlendirmiş olabilir ve koruyucu kalkan gibi kullanmayı da başarmış olabilirsiniz.

Göz kremi şeklinde kullanım da mevcuttur. Şöyle ki, her gece uyumadan önce parmak ucu kadar yağı alıp göz altlarına sürerek göz altı torbalarının oluşumu ya da var olanların giderilmesini sağlar, ince çizgileri de yok edebilirsiniz.

Ayrıca traş köpüğü, gece kremi ya da yaraları iyileştirme gibi de özellikleri olup bu gibi kısımlar için de yine bolca bu Hindistan ceviz yağı kullanılmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

selülitlere karşı kahve masajı

Kahve ile Gelen Güzellik Hakkında Her Şey

Kahve sadece lezzetiyle damak tadımıza değil, yeri geldiğinde cildimize de faydalı dokunuşlar yapan harika değerlerimizden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir