Hanımlara haberler

Cilde iyi gelen bitkiler nelerdir?

Cildinizi güzelleştirmek mi istiyorsunuz? Cildiniz ile ilgili sorunlarınızı paylaşmaktan korkuyor, daha profesyonel yöntemlerle ya da daha eski ancak hala etkisi olan yöntemlerle sizlerde cildinizin farklı bir görünüme kavuşmasını istiyor, canlı ve parlak görüntüsüyle genç bir cilde sahip olmanın yollarını arıyorsanız, bu konuda sizlere bitki türleri yardımcı olacaktır.

Aslında çok basit ve gülünç bir durum olabilir ancak günümüzde cildinizi en iyi şekilde besleyeceğiniz ve en iyi şekilde tazeliğini koruyabileceğiniz kozmetik ürünlerin başında gelen unsur sudur.

Çeşitli bitkiler kullanarak sizlerde suya bu bitkileri atıp, cildinizin tazeliğini koruyabilir ya da cildinize ayrı bir güzellik katarak, pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. Cildinizde ki hücrelerin yenilenmesi için sizlere yardımcı olan bitkiler arasında ısırgan otu baş sırada gelir. Bu ot dışında karakafes otu ya da karahindiba gibi bitkiler de tercih edilebilir. Meşe kabuğu, ceviz yaprağı, sarı kantaron otu ve tıbbi nergis de cilt için kullanılan diğer bitkilerdir.

Bu bitkilerden istediğinizi tek olarak ya da karışım halinde yaparak gün de sadece 2-3 defa tüketmeniz doğrultusunda cildinizin tazeliğini koruyabilir, cildinizde ki hücrelerin yenilenmesini sağlayarak daha canlı ve güzel cilde siz de sahip olabilirsiniz.

Cildinizde ayrıca yağ birikmesi olmaması için toksinlerin de cildinizden arındırılmasını sağlayan bitkiler, cildinizi uzun haftalar hatta aylar boyunca canlı ve berrak tutmayı da sağlar. Cildinizde güzelleşmek dışında bazı problemleriniz varsa, bunları da bitkiler ile halledebilirsiniz.

Örneğin sarı kantaron ya da tıbbi nergis, günümüzde cildinizde çıkan mantar problemlerini giderme de bire bir yardımcı olan bitkilerdir. Problem olan bölgelerde bu bitkileri kullanarak sizlerde sorununuzu giderebilirsiniz.

Akne sorunu yaşadığınız ciltleriniz için ise sizlere ısırgan otu veya sarı kantaron otunu önerebiliriz. Bu otların da faydası gerçekten akne problemleri yaşayan bireylere fayda sağlayacak derece de güçlüdür.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

estetikte dikkat edilecekler

Estetik Uygulaması Yaptırırken Dikkat Edilecekler

Yaz ayları gelmeden daha genç, formda ve güzel görünmek adına cildiniz için yaptırabileceğiniz birçok güzel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.