Hanımlara haberler

Burun estetiği nedir? Nasıl yapılır?

Burun yüzün tam ortasındadır. rinoplast burnun yeniden biçimlendirilmesi için yapılan cerrahi müdahaledir. Estetik burun ameliyatı dünyada ve ülkemizde kadınlarında erkeklerinde en çok yaptırdığı estetik operasyonlardan birisidir.

Burun estetiği operasyonu ile burnun boyutları büyültülebilir ve küçültülebilir, burun daraltılabilinir, burun ucu aşağı doğru sarkmış ise bu düzeltilebilir. Bu operasyonda doğal görünüm amaçlanmalıdır. Burundan nefes alma zorluğu çekenler içinde bu ameliyat uygulanabilir. Özellikle burun cerrahisinde estetik ve fonksiyon birbirinden ayrılmaz. Bu yüzden burun estetiği ameliyatında doğal görünümden kaçınılmamalı ve nefes alma rahatlığı sağlanmalıdır.

Ameliyat için beklentileriniz için karar vermeli ve bunu doktorunuzla paylaşmalısınız. Estetik burun ameliyatı için gelenler kusursuzluk için değil, görünümlerini düzeltmek için gelenlerdir.

burun estetiği
burun estetiği

Rinoplasti ameliyatı için gerekli fotoğraf çekilir. Bu pozlar ameliyatınızı planlamak için kullanılacaktır. rinoplasti ameliyatı açık ve kapalı olmak üzere iki şekilde yapılmaktadır. Kapalı rinoplasti ameliyatında kesikler içeride kalmaktadır. Açık teknik de ise burun ucuna 3–4 cm kesikler atılmaktadır. Açık teknikli rinoplasti ameliyatının dezavantajı iz kalmasıdır. Bu iz burnun altında kalmaktadır. Size uyacak teknik en iyi tekniktir. Ameliyat lokal ve genel anestezi kullanılarak cerrahi müdahaleye uygun ortamlarda yapılır. Anestezi şekli cerrahın seçimine göre yapılır. Ameliyat süresi hastanın durumuna bağlı olarak değişebilir. Ortalama 1–2 saattir.

Ameliyatın sonunda burun içine tampon, burun üstüne atel yerleştirilir. Ameliyattan bir gün sonra burundaki tampon alınır. Ameliyatın 7.gününde de burundaki atel çıkartılır. Burunda şişme ve morluklar oluşabilecek unsurlardır bu da ameliyattan 2 hafta sonra geçer.

2–3 hafta aşırı efor sarf edecek aktivitelerden(yüzme, cinsel ilişki)uzak durmak gerekir. Gözlük kullanmamak da yarar vardır. Güneşten de uzak durmaya özen gösterilmelidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

estetikte dikkat edilecekler

Estetik Uygulaması Yaptırırken Dikkat Edilecekler

Yaz ayları gelmeden daha genç, formda ve güzel görünmek adına cildiniz için yaptırabileceğiniz birçok güzel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir