Hanımlara haberler

Boyun Güzellik Rehberi

Genellikle yüz, el ve ayaklar için sayısız güzellik ipuçları var ama boyun güzelliği için pek bir bulmak mümkün değil. Vücudun en hassas parçalarından biri olan boyun güzelliği için düzenli egzersiz yapmalı ve mutlaka bir güneş koruyucu kullanmalısınız. Boyun bakımını ihmal etmek yaşlanma belirtilerinin daha erken görülmesine neden olur. Genellikle kadınlar boyun güzelliği için pahalı ürünler üzerinde büyük miktarlarda harcama yaparlar. Aşağıda boyun bakımı için bir kaç ucuz ipucu var;

 Temizleyiciler

Çilek, salatalık gibi besinleri süt ile karıştırıp bu karışımla boynu temizlemek oldukça iyidir. Cildinizin ölü hücrelerini kaldıracak ve içerdiği C vitamini ile cildinizi besleyecektir.

 Masaj

Düzenli egzersiz yapmak boynunuza gençleştirecek basit ve zamandan tasarruf sağlayan bir yöntemdir. Ellerinizi hindistan cevizi, badem veya hardal yağı alın, başınızı geriye doğru yatırın ve yavaşça boynunuzu aşağı yukarı ovun. Masaj yaparken derin nefes alın ve bu muazzam bir rahatlama sağlar.

Antioksidanlar 

Taze meyve ve sebze tüketmek, boyun güzelliği için faydalıdır. Günlük beslenmenizde antioksidan içeren besinleri tercih edin. Zaman içinde boynunuzun güzelleştiğini göreceksiniz.

Tuz

Bu, bazı insanlara garip gelebilir ama tuz boyun güzelliği için önemli bir faktör. Limon suyu ve zerdeçal tozu ile karıştırılmış tuzu, boynunuza uygulayın. Bu ölü hücreleri atacak ve boynunuzu yumşatacaktır.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

estetikte dikkat edilecekler

Estetik Uygulaması Yaptırırken Dikkat Edilecekler

Yaz ayları gelmeden daha genç, formda ve güzel görünmek adına cildiniz için yaptırabileceğiniz birçok güzel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir