Hanımlara haberler

Botoksla Gelen Güzellik

botoks_dolguBotoks günümüzde hanımların genç görünmek ve kırışıklıklarından kurutulmak için yaptırdıkları estetik operasyondur. Botoks clostridium botulinum adlı bakteri tarafından oluşturulan bir toksindir. Bu toksin madde kırışıklıkların olduğu bölgedeki kaslara enjekte edilir ve kasların sinirlerden mesaj alması engellenerek kasların gevşemesi sağlanır. Böylelikle ciltte oluşan kırışıklıklar azalmaktadır.

Botoks sadece kırışıklıkları gidermekte kullanılmaz ayrıca daha güzel bir görünüme kavuşmanız burun estetiğinde de kullanılır. Burun kaldırma operasyonlarında da botokstan yararlanılır. Burun ucu düşüklüğü ve burun sarkıklığına neden olan iki kas vardır. Bunlardan birincisi burun içinde bulunan septum kıkırdağı ikincisi ise üst dudağın iç kısmında bulunan ve burnun ucuna bağlı olan depressor septi nasi kasıdır. Bu iki kas burnun aşağıya doğru çekilmesine sebebiyet verir. Sarkma ve çekilme gülerken daha fazla belli olur.

Bu olumsuz durumdan kurtulmak için bu iki kasa Botoks uygulanır. Botoks işlemi yapmadan önce Botoks işleminin yapılacağı bölgelere uyuşturucu krem ve sprey sürülür. Daha sonra yirmi dakika gibi kısa bir sürede Botoks işlemi gerçekleştirilir. Cerrahi operasyonda daha kolay olan Botoksla burun kaldırma işlemi sekiz ayda bir tekrarlanmalıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

estetikte dikkat edilecekler

Estetik Uygulaması Yaptırırken Dikkat Edilecekler

Yaz ayları gelmeden daha genç, formda ve güzel görünmek adına cildiniz için yaptırabileceğiniz birçok güzel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir