Hanımlara haberler

Bacak arası kararması

Özelikle denize girme mevsimi geldiğinde bayanların en çok kafa yorduğu konulardan birisi bacak arası kararmalarıdır. Gerek epilasyon gerekse başka birçok sebepten genital bölge ve bacak arasında kararmalar oluşur. Büyük göğüslü hanımlarda göğüs altında da kararmalar oluşmaktadır. Yine aynı şekilde koltuk altllarında kararmalar olabilmektedir.

Ve bacak arası kararması olan bayanlar mayo, bikini giymekten çekinirler. Peki bu rahatsızlık verici bacak arası kararmasından nasıl kurtuluruz? Sizlere bu yazımda bacak arası, genital bölge ve koltuk gibi bölgeler oluşan siyahlıkları nasıl geçireceğinizi anlatacağım. Bu yöntemlerin işe yaraması için düzenli uygulamanız lazım. Ve her yöntem herkeste işe yaramayabilir. Kendi yönteminizi buluncaya kadar denemeye devam edin:)

– TYROSİD mantar kremi kullanmak bazı hanımlarda işe yaramaktadır. Fakat çok fazla kullanılması deriyi inceltmeye sebep olacağı için iyi değildir. Bu krem kullanan hanımlar 1,5-2 hafta gibi sürelerde kararmış bölgenin renginin açıldığını gözlemlemişlerdir.

– Başka bir yöntemde, bir miktar karbonatı su ile karıştırın elde edilen karışımı kararmış bölgeye sürün. 5-10 dakika bekleyip yıkayın.

– Vücuttaki kararmalar için bir başka yöntemde üzüm çekirdeği yağı kullanmaktır. Üzüm çekirdeği yağının cilt rengini açtığı ve dengelediği söylenmektedir.

– Her banyodan sonra kararmış bölgelere bebe pudrası sürmekte faydalıdır. Düzenli olarak kullanıldığında bazı kimselerde sonuç vermiştir. Ayrıca banyo yaparken kararmış bölgeleri güzelce keselemek zamanla cilt renginin açılmasını sağlayacaktır.

– Her banyodan sonra limon suyu yada limon yağı kullanmakta cilt rengini açmaya yardımcı olmaktadır.

– Bir başka yöntem de birer kaşık yoğurt, mısır nişastası, limon suyu ve üzüm çekirdeği yağını karıştırın. Kararan bölgelere sürün. 30 dk kadar bekletin ve yıkayın. Daha sonra E vitamini içeren buğday yağını üzerine sürün.

– Özellikle koltuk altı kararmaları için önerilen bir yöntemde şu ; birer çay kaşığı vazelin, elma suyu ve limon suyunu karıştırın. Kararan bölgelere sürün ve kuruyana kadar bekletin. Daha sonra yıkayıp, bebe pudrası sürün. Düzenli uygulamadan sonra yavaşça cildinizin rengi açılacaktır.

– Eski bilinen yöntemlerden biri de limon suyu ve türk kahvesi karışımını kararan bölgelere masaj yaparak sürmektir. Bu karışımın ayrıca çatlak ve selülitlere de iyi geldiği söylenmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

estetikte dikkat edilecekler

Estetik Uygulaması Yaptırırken Dikkat Edilecekler

Yaz ayları gelmeden daha genç, formda ve güzel görünmek adına cildiniz için yaptırabileceğiniz birçok güzel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir