Hanımlara haberler

Antiaging Göz Bakımı

Gözlerini inceleyerek bir kadın hakkında bir çok şey öğrenebilirsiniz. Onlar sevgi, sevinç, heyecan ifade eder. Ama aynı zamanda stres ve vücudun başka bir yerindeki hastalık belirtilerini de gösterir. En iyi çözüm; doğal ve doğadan esinlenerek yapılan ilaçlar. Otlar, çaylar ve diğer bitkilerden elde edilmiş vitamin, antioksidan ve uçucu yağlar gibi ürünler, bu hassas alanda düzeltmeye yardımcı olabilir. Gözlerde şişlik ile mücadele için birkaç basit yaşam tarzı değişikliklerinden ve koyu halkalar, kaz ayağı ve kırışıklıklar için bir kaç ipucudan bahsedeceğiz.

Şiş gözler: Yaşla birlikte cildin esnekliğini ve yapısını kaybetmesinden dolayı hücreler kollajen ve elastin yıkan serbest radikaller üretir. Göz incelir ve göz altındaki yağlar gözün dışa doğru şişmesine sebep olur. Bunun için kolajen üretimini desteklemek için C vitamini yönünden zengin besinler yiyin. Fazla alkol almayın ve daha fazla istirahat edin. Şiş gözler için salatalık dilimleri yada 15 dakika boyunca soğutulmuş çay poşetlerini gözlerin üzerinde tutmak faydalı.

Koyu halkalar: Stres ve kötü beslenme kan damarlarını zayıflatabilir. Ayrıca yorgunluk göz kapağı kaslarının ve kan damarlarının daha koyu görünmesini sağlar. Ancak koyu halkalar bazı kişilerde genetik olabilir. Kan damarlarını güçlendirmeye yardımcı olduğu için K vitamini açısından zengin gıdalar yiyin. Doğal tene yakın bir kapatıcı kullanın, açık tonlar gri görünmesini sağlar.

Göz kenarındaki kırışıklık: Zararlı güneş ışınları, yaşlanma sebebiyle cildin elastikiyetini kaybetmesi, tekrarlanan göz ifadeleri (gözleri kısmak, gülmek gibi) göz kenarlarının kırışmasına sebep olur. A,C,E vitamini içeren besinler tüketmeniz serbest radikallerin ve güneşin verdiği hasarı önler. Jojoba ve susam yağı cildin esnekliğini korumaya yardımcı olur.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

estetikte dikkat edilecekler

Estetik Uygulaması Yaptırırken Dikkat Edilecekler

Yaz ayları gelmeden daha genç, formda ve güzel görünmek adına cildiniz için yaptırabileceğiniz birçok güzel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir