Hanımlara haberler

Akne izlerini güvenli yok etme yolları

İnternette akne, sivilce lekelerini geçirmek ile ilgili yöntemler sunan bir çok websitesi var. Bu websitelerindeki bilgilerden bazıları işe yaramakta, bazıları ise hiç işe yaramamaktadır. Akne izlerini kolayca ve risksiz bir şekilde yok etmek oldukça önemli.

Sivilce lekelerini beyazlatan kremler ve modern kimyasal cerrahi yöntemlerde başka alternatiflerdir. Fakat bunlarda kimileri için pahalı yöntemlerdir. Ayrıca kremler herkesin cildinde işe yaramamaktadır.

Tüm bunların yerine evde hazırlayacağınız basit ve ucuz karışımlar ile akne izlerinden kurtulmanız mümkün. Sizlere bu yazımda akne izlerini yok etmek için kullanılan bazı kürlerden bahsedeceğim.

Limon Suyu yöntemi
Bir kabın içerisinde bir miktar limon suyu ve normal suyu karıştırın. Karışıma bir parça bez batırın ve akne izleri üzerini hafifçe bez ile ovalayın. Daha sonra karışımın yüzünüzde kurumasını bekleyin. 5-10 dakika beklettikten sonra yüzünüzü durulayın. Bunu hergün günlük olarak tekrarlayın. Bu yöntemle lekelerden kurtulmanız uzun sürer ama risksizdir ve doğal bir şekilde cildinizin gençleşmesini de sağlar.

Zeytinyağı E vitamini ve Kuşburnu yağı
Saf zeytinyağı ile yüzünüzü temizleyin. Günde 3 4 kez zeytinyağı ile yüz masajı yapın. Zeytinyağı cilt için çok şifalıdır herhangi bir cilt sorunu yaratmaz. Ayrıca gözeneklerinizdeki yağı kiri iyi temizler, akne oluşmasını önler.

E vitamini ile günlük yüzünüzü nemlendirin.Özellikle lekelerin üzerine sürün.

Kuşburnu yağı da zeytinyağı gibi iyi bir akne temizleyicisidir. Günlük olarak akne izlerine kuşburnu yağını kullanın. Akne izlerini temizleyerek cildi güçlendirecektir.

Kabartma tozu

Su ile karıştırılır, bir maske gibi yüze uygulanır. Akne izleri ve ölü cilt hücrelerini yavaşça pul pul döker.

 

Bu ev yapımı tarifler sivilce izlerini geçirmek için doğal ve güvenli yöntemlerdir. Marketlerde veya eczanelerde ucuz ve kolayca satın alınabilir. Bu yöntemleri uygulamak için en iyi zaman gece gibi görünüyor. Çünkü cilt insanlar uyurken daha iyi iyileşmektedir.

 

Kaynak: ezinearticles.com

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

estetikte dikkat edilecekler

Estetik Uygulaması Yaptırırken Dikkat Edilecekler

Yaz ayları gelmeden daha genç, formda ve güzel görünmek adına cildiniz için yaptırabileceğiniz birçok güzel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir