Hanımlara haberler

Acil durumlar için hızlı saç rengi düzeltme yöntemleri

Evinizde olan malzemelerle bir yere yetişmeniz gerektiğinde nasıl saç renginizi düzelteceğiniz konusunda ipuçları derledik.

Sorun: Yeşil Saçlar

Hızlı Çözüm: Ketçap

Sarışınların saçları yeşile döndüğünde eğlenceli olmayabilir. Klorlu su veya çok fazla güneşe maruz kalmak saçlarda istenmeyen renk dönüşümüne neden olabiliyor. Ketçap ile saç yıkama yeşil tonları iptal etmek için basit ve hızlı bir yoldur. Kulağa çılgınca gelebilir ama ketçapın kırmızısı, saçınızdaki yeşil tonları dengeleyebiliyor. Sadece parmaklarınızın ucuyla saçlarınıza 20 ile 30 dakika ketçap masajı yapın ve daha sonra soğuk suyla durulayın.

 

Sorun: Gri saç kökleri

Hızlı Çözüm: Göz Farı

Bir yönetim kurulu toplantısı öncesi, eğer saç köklerinizdeki grileri kamufle etmek için zamanınız yoksa, göz farları ile saçlarınızı gölgelemek imdadınıza yetişecektir. Saç diplerinizi nemlendirin ve bir makyaj fırçası yardımıyla göz farınızı sürün, saçınıza sanki gölge yaptırmış gibi duracaksınız.

 

Sorun: Mat renkli saçlar

Hızlı Çözüm: Elma sirkesi

Güneş saç köklerinin rengini değiştirirken, kuru ve soğuk havada saçları kırılgan yapabilir. Bunun için en pratik yol, banyoda saçlarınızı yıkarken, en son çıkışta soğuk suyla durulayın. Ve saçlarınızı kurularken, havluyla aşağı doğru çekiştirmeden, nazikçe kuruların.
Bir de ev yapımı bu tarifi deneyin: Bir sprey şişesinde elma sirkesi ve suyu karıştırın ve saç derisine uygulayın. Bu karışımla saçınızı ovun, sonra soğuk su ile durulayın. Daha sonra hafif bir kremle saçlarınızı kremleyin. İşte size parlak saçlar!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

estetikte dikkat edilecekler

Estetik Uygulaması Yaptırırken Dikkat Edilecekler

Yaz ayları gelmeden daha genç, formda ve güzel görünmek adına cildiniz için yaptırabileceğiniz birçok güzel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir