Hanımlara haberler

30 lu yaşlarda güzellik sırları

Kadınlar için güzellik sırları çok önemli bir konudur. Bunu hepimiz biliyoruz.
Kadınlar 30 lu yaşlar da
kendilerini zorlu hayat mücadelesin de buluveriyorlar. İş, ev, çocuklar derken kendilerini güçsüz ve yorgun hissediyorlar. Tabi ki daha fazla enerjiye ihtiyaç duyuyorlar. Bu yaşlar da cilt gergin, göğüs ve bacaklar sıkıdır. Bunların dışın da ilk kırışıklıklar dudak ve göz çevresin de başlar. En azından biyolojik yavaşlatabilmek mümkün olabilir. Hücreler 30 lu yaşlardan sonra yavaşlamaya başlıyorlar.

Cilt ilk görünümündeki tazeliğini kaybetmeye başlıyor. Esnekliğini dokular kaybediyor. Ciltte ki nem oranı düşerken yağ üretimi de % 30 düşmeye başlıyor. Cilt kendini yenilemek için 28 güne değil 40 güne gereksinim duyuyor. Bu cildin daha az kirlenmesiyle belli oluyor. İlk kırışıklıklar göz ve ağız etrafın da başlıyor. İlk yapılacak işlem gündüzleri UV ışınlarına karşı korumalı bir nemlendirici ile kırışıklıkları önlemek ve vitamini depolamak olmalı.

Yenileyici özelliğiyle ilgili karşımıza A vitamini çıkıyor. Sıkılaştırma da ise C ve E vitaminleri yer alıyor. Geceleri ise iyi bir uyku ve enzim bileşenli kremler öneriliyor. 30 lu yaşlar da göz bakımı önem kazanıyor. Çünkü düzenli olarak kremleri kullanmanın tam da sırasıdır. Kremi göz çevresine tahriş etmeden işaret ve orta parmaklarınızla hafifçe yayın. Parmağını da kalan kremi de dudak çevrenize sürün. Hafif kırışıklıklara bakım yapmak için hafta da iki kez 15 dakika boyunca dinlendirebilirsiniz. 30 lu yaşlar da önemli olan bir diğer husus da cildi derinlemesine temizlemektir.

Akşamları cilt temizliği yaparken normal sabundan uzak durumalıdır. Çünkü normal sabunlar cildin kurumasını sağlar. İçeriğin de jojoba, avakado ve Hindistan cevizi bulunan sabunlar kullanılmalıdır. 3O lu yaşlardaki bayanlar mutlaka makyaj yaparken göz çevresi için kapatıcı kullanmalıdırlar. 30 lu yaşlar devam ederken parıltılı farlardan uzak durmalı. Çünkü tehlikeli ürün olarak adlandırılıyor.

Güzellik sırları konusunda ilerleyen günlerde sizlerle daha farklı ve orjinal bilgileri paylaşmaya devam edeceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

estetikte dikkat edilecekler

Estetik Uygulaması Yaptırırken Dikkat Edilecekler

Yaz ayları gelmeden daha genç, formda ve güzel görünmek adına cildiniz için yaptırabileceğiniz birçok güzel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir