Hanımlara haberler

Yaşam Süresini Uzatmanın Püf Noktaları

Yaşam Süresini Uzatmanın Püf Noktaları

Uzun yaşamak her canlının en büyük isteğidir. Ülkemizdeki yaşam süresinin ortalama 60 olduğu düşünüldüğünde uzun yaşamanın önemi bir kez daha anlaşılıyor. Uzun yaşamanın yanında aynı zamanda sağlıklı bir şekilde yaşamı sürdürmekte önemlidir. Yaşam süresini uzatmanın en büyük sırrı uyku düzeninde saklıdır. Araştırma sonuçlarına göre gün içerisinde 8 saatten az ya da fazla uyuyanlar riskli grup içerisinde bulunuyor. Bu yüzden 7-8 saat düzenli olarak uyumak da yarar var.
saglik
Stres tüm hastalıkların kaynağı olduğundan mümkün olduğunca sinirlenmemeye ve gereksiz şeylere üzülmemeye dikkat etmek gerekmektedir. Kan basıncının artmasına neden olan stres aynı zamanda kalp krizi riskini de arttırmaktadır. Beslenme şeklinin de sağlıklı yaşam üzerindeki etkileri tartışmasız bir gerçektir. Özellikle et ve yağlı yiyecekler kişilerin kolesterolünü arttırdığından kişilerde ani kalp ve damar tıkanıklıklarına sebep olmaktadır. Özellikle yağsız et yüksek tansiyon rahatsızlıklarının önüne geçmektedir. Sebzelerin sağlıklı yaşam üzerindeki etkisi bilindiğinden mutlaka gün için özellikle yeşil bitkilerden tüketmek gerekmektedir.

Alkol, kafein ve sigara gibi ürünlerin özellikle kansere davetiye çıkarmasından dolayı bu ürünleri kullanmamaya gayret etmek gerekmektedir. Eğer aktif olarak kullanıyorsak en kısa süre içinde bırakmalı ve bir daha kullanılmamalıdır. Özellikle zararlı alışkanlıkları olan kişilerin kısa süre içinde spora başlamaları önerilmektedir. Düzenli Egzersiz yaparak hem fazla kilolardan uzaklaşmış olur hem de kalbinizi bir süre dinlendirmiş olursunuz.
saglikli-yasam

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ev dekorasyonu perde secimi

Evinize Perde Seçerken Dikkat Edilecekler

Evlerde olmazsa olmaz ve tabi ki göze çarpan detaylardan biri de perdelerdir. Perdeler, her evde, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir