Hanımlara haberler

Whatsapp İle Ücretsiz Mesajlaşın

Artık hemen hemen herkesin telefonunda bulunan bir uygulama haline gelen Whatsapp’ın sunduğu imkanlar sayesinde, neredeyse operatörlere SMS için ücret ödeyen kalmadı. Bulunduğunuz yerdeki Wi-fi ya da internet paketiniz sayesinde, rehberinizdeki herkesle ücretsiz olarak mesajlaşmanızı sağlayan Whatsapp, birçok benzeri uygulamanın bir süre daha önünde duracak gibi görünüyor.

whatsapp mesajlaşma

Kişilerin çevrimiçi olup olmadıklarını göstermesi, resim-video paylaşımına olanak tanıması gibi özellikleri ile bir dönem fırtınalar estiren MSN Messenger ile benzerlik gösteren Whatsapp, özellikle Iphone, Blackberry ve Android telefon kullanıcıları arasında oldukça popüler.

Turkcell, Avea ve Vodafone telefon operatörlerinde, SMS paketi satın alırken ayda ortalama 10 TL ödemeniz gerekirken, Whatsapp’ın sunduğu bu ücretsiz mesajlaşma imkanına henüz dahil olmadıysanız, hemen telefonunuzun online marketinden ya da Whatsapp’ın resmi internet adresinden uygulamayı indirebilirsiniz. Uygulamayı telefonunuza yüklerken ödeyeceğiniz ücretin dışında, daha sonra yeniden herhangi bir ödeme yapmanız da gerekmiyor. Uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra, dilediğiniz kişi ile özgürce mesajlaşabilirsiniz.

Uygulamayı açtığınızda karşınıza favoriler, durum, kişiler, sohbet ve ayarlar sekmeleri çıkıyor. Favoriler sekmesine tıkladığınızda, rehberinizde whatsapp yüklü olan kişilerin bir listesini göreceksiniz, buradan dilediğiniz ismin üzerini tıklayarak, ücretsiz ve anlık olarak mesajlaşmaya başlayabilirsiniz. Üstelik MSN’deki “yazıyor” olanağını Whatsapp da sunuyor. Durum kısmını ise, MSN’deki kişisel ileti kısmına benzetebilirsiniz. Ancak burada daha çok bir kullanıcı adını anımsatan birkaç kelimelik yazılar ya da “meşgul, müsait” gibi durumlar paylaşabilirsiniz. Sohbetler sekmesinde ise Whatsapp üzerinden mesajlaştığınız kişilerle sohbet geçmişiniz yer alıyor. Bunlardan dilediğinizi silebilir ya da düzenleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ev dekorasyonu perde secimi

Evinize Perde Seçerken Dikkat Edilecekler

Evlerde olmazsa olmaz ve tabi ki göze çarpan detaylardan biri de perdelerdir. Perdeler, her evde, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir