Hanımlara haberler

Sushi alır mıydınız?

IMG_1690

Son yıllarda meraklıları oldukça artan sushi’ye, özellikle ekonomi seviyesi yüksek semtlerde bulunan kafe ve restoranlarda rastlamanız mümkün. Uzak Doğu’dan tüm Dünya’ya yayılmayı başarabilmiş bir lezzet olan sushi, ya çok seviliyor ya da görülmeye bile tahammül edilemiyor. Aslına bakarsanız, deniz mahsullerini seviyor ve yeni tatlar denemeye açıksanız, sushi’yi denemenizi tavsiye edebilirim.

Gelelim benim sushi macerama, arkadaşlarla birlikte gezerken, Sushico Altunizade şubesine rastladık. Arkadaşlarım daha önce denedikleri için, önlerine gelecek tabağa yabancılık çekmiyorlardı. Bana da bir şey önerdiler, heyecanla beklemeye başladım. Önüme California Roll ve Sake sushi’den oluşan bir tabak geldi. Bilmeyenler için söylüyorum; California Roll; özellikle sushiye yeni başlayanlar için öneriliyor. Avokado, surimi, salatalık gibi lezzetleri birleştiren bu sushinin üzerinde yer alan turuncu noktalar da uçan balık yumurtası.

Wasabi ve soya sosu ile servis edildi tabaklarımız. Karşımda gayet çekici bir tabak duruyordu, görüntüsü de gayet hoştu. Ne yalan söyleyeyim, ben sushi’yi kafamda daha kötü hayal etmiştim, gayet güzeldi. Hatta tekrar yiyebilirim.

Şunu da söylemeliyim, dışarıda sushi yemek istiyorsanız mutlaka o çubukları tutmayı öğrenmeniz gerekiyor, çünkü masalara çatal servisi yapılmıyor. Türk sofralarından eksik olmayan, ancak uzak doğu mutfağında bulamayacağınız diğer bir tat da ekmek. Çinli ve Japonların nasıl bu kadar zayıf kalabildiklerini merak ediyorsanız, cevabı yazıda saklı. Yağsız ve tuzsuz pişen pirinç, yosun yaprağı ve balık. Neredeyse yok denecek kadar az kalori var, tadı da fena sayılmaz, denemek isterseniz; size en yakın Sushico şubesine gidebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ev dekorasyonu perde secimi

Evinize Perde Seçerken Dikkat Edilecekler

Evlerde olmazsa olmaz ve tabi ki göze çarpan detaylardan biri de perdelerdir. Perdeler, her evde, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir