Hanımlara haberler

Roma’da gezilecek yerler

piazza_navona1

Hem Roma sakinlerinin hem de turistlerin en sık uğradıkları mekanlardan biri olan Piazza Navona’yı mutlaka gezin. Hatta hem gündüz hem de gece ayrı gezin. Her iki zaman diliminde de meydanın birbirinden çok farklı manzaralar sunduğunu görebileceksiniz.

Aşk çeşmesi, bozuk para atıp dilek dilenen önemli bir nokta ziyaretçiler için. Herhalde turistlerin çoğu sırf bu çeşmeyi tekrar görmek için Roma’ya tekrar gelmeyi diliyordur. Aşk Çeşmesi’nin bulunduğu Pazza di Trevi, çağıl çağıl suların aktığı, gece, gündüz tıklık tıklım bir mekan.

Fala inanmayın, falsız da kalmayın demişler. Navona Meydanı’nda dilerseniz İtalyanca, İspanyolca ve İngilizce olmak üzere iç dilde fal baktırabilirsiniz. Pandomimcilerin gösterileri de çok eğlenceli Saç örenlerden gitar çalıp şarkı söyleyenlere ve robot taklidi yapan mim sanatçılarına kadar bir cümbüştür gidiyor meydanda! Ayrıca şehrin gece kulüpleri, bar ve diskolarında oldukça eğlenceli saatler geçirebilirsiniz.

piazza navona

Bu şehir, pizza, makarna ve salata sevenler için tam bir cennet. Yemek servisi genelde 12:30- 14:30 ve 19.00-23:00 saatlerinde yapılıyor. Temrini civarındaki L’Esquilino ev yemekleri sunuluyor. Fiyatlar gayet makul. İtalyanlar, pizza ve makarnalarına lezzet katan özel soslarının formüllerini sır gibi saklıyorlar. Salsa di pornodoro, İtalya’nın en meşhur makarnası. Ayrıca buradan İtalyan şaraplarının tadına bakmadan dönmemenizi öneririz. Özellikle, Barbera, Sicilya, Bardolino, Barolo ve Mariot şarapları; sunumlarına gösterilen özen, bardak seçimleri ve mükemmel tatlarıyla size İtalya’da olmanın keyfini sunacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ev dekorasyonu perde secimi

Evinize Perde Seçerken Dikkat Edilecekler

Evlerde olmazsa olmaz ve tabi ki göze çarpan detaylardan biri de perdelerdir. Perdeler, her evde, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir