Hanımlara haberler

Pozitif düşünce gücü

dusunce_gucu_ile_zayiflama_nlp_h595

Her zaman içten bir şekilde beni güldürecek koşullar oluşmuyor, diyor olabilirsiniz. Bu konuda çok haklısınız ama bunun da çözümü oldukça basit. Diyelim ki bir arkadaşınız sizinle kahve eşliğinde sohbet etmek istiyor ama siz o an hiç modunuzda değilsiniz. Karşısına geçip sahte bir gülümsemeyle sohbet etmek yerine ona çok önemli işlerinizin olduğunu ve ardından seve seve birlikte have içebileceğinizi söyleyebilirsiniz. Böylece hem ona karşı açık olursunuz hem de işlerinizi halledersiniz.

Gelelim o anda modunuzu nasıl değiştireceğinize… Arkadaşınızla konuşurken aklınızdan sizi mutlu edecek bir şeyler geçirin. Mesela en son aldığınız elbiseyi ne zaman giyeceğinizi düşünün ya da doğum günü tarihiniz yakınsa nerede, nasıl bir kutlama yapacağınızı hayal edin. Tabii bunları karşınızdaki kişiye belli etmeden düşünmeniz gerekiyor. Sonra birden içten bir şekilde tebessüm ettiğinizi göreceksiniz. Bu sayede hem arkadaşınızı mutlu etmiş olursunuz hem de pozitif hayallerinizle mutlu olduğunuzu hissedersiniz.

Şöyle bir gerçeği de unutmamak gerekiyor; etrafınızda ne kadar mutlu insan olursa siz de o kadar mutlu olursunuz. Mesela patronunuzla tartışma yaşadınız, kendinizi çok kötü hissediyorsunuz. Tam o sırada iş arkadaşınız mutlu ve enerjik bir şekilde yanınıza gelerek size sıcak çikolata ısmarlayabileceğini ve dilerseniz onunla konuşabileceğini söylüyor. Onun bu teklifini değerlendirin ve onunla eğlenceli vakit geçirdikten sonra emin olun, olayları çok daha pozitif bir pencereden algılayacaksınız. Unutmayın sahte bir gülüşü gerçeğe dönüştürmek için her zaman bir fırsat vardır…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ev dekorasyonu perde secimi

Evinize Perde Seçerken Dikkat Edilecekler

Evlerde olmazsa olmaz ve tabi ki göze çarpan detaylardan biri de perdelerdir. Perdeler, her evde, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir