Hanımlara haberler

Parfümlerin Kalıcılık Süresi Nasıl Uzatılır?

Parfümlerin Kalıcılık Süresi Nasıl Uzatılır?
Güzel ve çekici görünmenin en kolay yollarından biri de güzel kokmaktır. Kişinin en güzel kokusu kendi doğal kokusu olsa da gün içerisinde yaptığımız hareketler terlememize ve kötü kokmamız neden olmaktadır. Bu yüzden günümüzde parfüm ve deodorantlar kullanılmaya başlanılmış ve parfüm sektörü büyüterek önemli, bir konuma gelmiştir. Etrafa güzel kokular yaymamızı sağlayan parfümleri doğru ve uygun şartlarda muhafaza ettiğimiz sürece kalıcılığını sağlayabiliriz. Aksi takdirde parfümlerinizin kalıcılığı kısa süre içinde kaybolur.
fft99_mf3146547
Parfüm güneşte ve aydınlık bir ortamda uzun süre saklanırsa bayatlar ve eskisi gibi kokmaz. Bu nedenle parfümleri mümkün olduğunca karanlık bir ortamda ya da dolabın içersinde muhafaza etmek gerekmektedir. Parfümün hava ile temasının kesilmesi kalıcılığının arttırılmasını tamamen etkilemektedir. Parfümlerinizi kapağı kapalı bir şekilde kullanırsanız ortalama bir yıl boyunca kalıcılığını korumuş olursunuz. Parfümü buzdolabınsa sağlamak ise tamamen yanlış bir uygulamadır. Üzerimize sıktığımız parfümün uzun süre etkin olarak kokması öncelikle parfümün kalitesine bağlıdır. İyi kalitedeki bir parfüm yaklaşık olarak üç saat kadar kalıcılığını korur. Bunun daha fazla olmasını istiyorsak eğer vücudumuzu temizledikten sonra nemlendirebilir ve daha sonra parfümü sıkabiliriz

Ense, boyun ve bileğin iç kısımları parfümün kendini en iyi gösterdiği bölgelerdir. Saçlar ise parfümün kalıcılığının azaldığı ve kısa sürede kaybolduğu bölgelerden biridir. Kalıcı bir parfüm almak istiyorsanız eğer sabah saatlerinde parfümleri denemeniz önerilir.

parfum-hakkinda-her-sey_22052012175543

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ev dekorasyonu perde secimi

Evinize Perde Seçerken Dikkat Edilecekler

Evlerde olmazsa olmaz ve tabi ki göze çarpan detaylardan biri de perdelerdir. Perdeler, her evde, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir