Hanımlara haberler

Mayıs Ayı Kültür Rehberi

2013 kültür rehberi

MUTLAKA İZLEYİN!

Gazeteci Çocuk

Güvenli sularda yüzmeyi sevmeyen yönetmen Lee Daniels’in filmi Gazeteci Çocuk, hikayesi ve kadrosuyla dikkatleri üzerine çekiyor.  Üniversiteden atılarak Florida’daki ailesinin yaşadığı Lately kasabasına geri dönen genç ve deneyimsiz Jack’in hayatı, polis olan abisinin üstlendiği dava sonucunda tamamen değişecektir. Yönetmenliğini Lee Daniels’in üstlendiği gerilim yapımının kadrosunda Nicole Kidman, Matthewm McConaughey, Zac Efron ve John Cusack gibi isimler yer alıyor.

Crood’lar

Mağaraları bir deprem sonrasında yerle bir olan Crood ailesi, yuvalarını terk etmek zorunda kalmış ve yepyeni maceralara atılmıştır. Kirk De Micco ve Chris Sanders ikilisinin senaryosuna ve yönetmenliğine imza attığı animasyon yapımında Nicolas Cage ve Emma Stone da sesleriyle sevimli karakterlere can veriyorlar.

Jobs

Başrolünde Ashton Kutcher’ın yer aldığı film, Apple’ın kurucusu olan ve 2011 yılında hayatını kaybeden Steve Jobs’ın gençlik yıllarından başlayan hayat hikayesine odaklanıyor. Yönetmenliğini Joshua Michael Stern’in üstlendiği filmin senaryosunu ise Matt Whiteley kaleme almış.

MUTLAKA OKUYUN!

Sakın Açma!

Hangi sayıların özel anlamları olduğunu biliyor musunuz? Peki çok beğenerek izlediğiniz reklamlarda hangi hileler kullanılıyor? NTV Yayınları’nın çok satan kitabı Zeki Olduğunu Düşünüyor Musun?un yazarı John Farndon’ın kaleme aldığı Sakın Açma’da çok farklı bir içerikle karşılaşacaksınız. Bilim, tarih, paranormal aktiviteler, uzaylılar, dünyanın çözülemeyen gizemleri, komplo teorileri, ülkelerin sakladığı sırlar ve daha pek çoğu, eğlenceli görseller eşliğinde bu ansiklopedide buluşuyor. Fiyatı 45 TL.

Limonlu Pastanın Sıradışı Hüznü

Genç Rose’nin hayatı, annesinin yaptığı limonlu pastadan aldığı bir lokma ile değişir. Zira o lokmayı tadarken aynı zamanda annesinin duygularını da birebir yaşamaktadır. Aimee Bender, genç bir kızın büyüme hikayesini hayal ve hüzünle harmanlayarak anlatıyor. Bu genç kızın hikayesini okurken, kitabı bir solukta bitireceksiniz. Fiyatı 17,5 TL.

Mutluluk Projesi-Ev

30’u aşkın ülkede edebiyat otoriterleri tarafından en iyi kitap olarak gösterilen Mutluluk Projesi-Ev’de Gretchen Rubinden, evinizi yuvaya çevirecek önerileri karşımıza çıkarıyor. Kitapta, herkes tarafından ulaşılmak istenilen mutluluğun sırları, yazarın tecrübelerinden yola çıkılarak dost bir dille anlatılıyor. Farklı hayatları okumaktan hoşlananlar için ideal bir kitap. April Yayıncılık, fiyatı 20 TL.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ev dekorasyonu perde secimi

Evinize Perde Seçerken Dikkat Edilecekler

Evlerde olmazsa olmaz ve tabi ki göze çarpan detaylardan biri de perdelerdir. Perdeler, her evde, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir