Hanımlara haberler

Karlı Havada Dikkat Edilmesi Gerekenler

Karlı Havada Dikkat Edilmesi Gerekenler
Karlı havada düşme ve kaymalarla son derece tehlikeli durumlara maruz kalabilmekteyiz. Bu nedenle son derece dikkatli davranmamız gerekmektedir. Karlı havalarda kaymayan kıyafetler tercih edilmelidir. Aynı zamanda yumuşak ayakkabı seçimlerimiz ile karda kayma durumlarının önüne geçebiliriz. Yavaş ve küçük adımlarla yürüyerek özellikle merdivenden inip çıkarken dikkatli olmalı ( merdiven basamağına tam bastığımızdan emin olmalıyız ). Bunun için merdivenlerden inip çıkarken merdiven korkuluklarından destek alarak yürüme tercihinde bulunmalısınız.
karli_havalarda_dikkat_edilmesi_gerekenler_h10558
Karlı havalarda kar erirken yer yer buzlanmalar oluşur. Bu buzlanma olan alanlardan uzak durmalıyız ki kayıp düşmeyelim. Kaygan yerlerde yürürken korkuluk gibi destek alınacak bir yer yoksa şemsiye ya da bastonlardan yararlanarak destek alınmalıdır. Kar yumuşak diye hızlı hareket edilmemelidir; çünkü karın altında buzulların olması gerçeği kaçınılmazdır. Karda düşme tehlikesi yaşarken avuç içlerinizin yere bakmasını sağlamalısınız; böylece kalçalarınıza ağırlık binmesinin önüne geçmiş olursunuz.

Leğen kemiği, bel, sırt ya da boyun travmalarında kazaya uğrayan kişi asla hareket ettirilmemelidir. Acil yardım istenmelidir. Yürürken bütün dikkatinizi toplamaya gayret edin; çünkü en ufak bir dikkat dağınıklığınız sizin düşmenize sebep olabilir. Karda yürürken asla ellerinizi cebinize koymamalısınız; çünkü ellerin serbest hareketi dengenizi sağlamada büyük rol oynamaktadır. Karda düşüp yaralandığınızda yaralanan bölgede şişlik, kızarıklık ya da hareket kısıklığı oluşumu varsa mutlaka hekim kontrolünden geçmeniz gerekmektedir.
kar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ev dekorasyonu perde secimi

Evinize Perde Seçerken Dikkat Edilecekler

Evlerde olmazsa olmaz ve tabi ki göze çarpan detaylardan biri de perdelerdir. Perdeler, her evde, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir