Hanımlara haberler

Evinize Perde Seçerken Dikkat Edilecekler

Evlerde olmazsa olmaz ve tabi ki göze çarpan detaylardan biri de perdelerdir. Perdeler, her evde, evin şıklığını gösteren en iyi unsurlardan biridir. Bu nedenle ev dekorasyon fikirleri çerçevesinde her zamna önem kazanan perdeler olur. Eve sıcak bir ortama girmek adına siz de perdelerinizin şık olmasını, bazı dekorasyon fikirleriyle beraber başarabilirsiniz.

Bir perdeyi beğendiğinizde, onu almanız her zaman doğru olmayabilir. Çünkü satın almak adına beğendiğiniz perde, evleriniz için ne kadar uygundur? Bu da önemli detaydır.

ev dekorasyonu perde secimi
ev dekorasyonu perde secimi

Standart bir oda için yapacağınız en güzel güneş engelleme işlemi; güneşlik ya da stor, üstüne ise tül, daha sonrasında ise tül üstüne de yanlara fon olacak şekilde harika bir dekor yaratabilirsiniz. Fon kısımlarında da astar kullanarak perdenizin dolgun olmasını, dolgun gösterişli halini öne çıkartabilirsiniz.

Tül ya da perdeleri kullanacağınız alanda eğer ki şık ve desenli koltuk takımları varsa, bunun için önerimi elbette deseni olmayan tül ya da perdeleri seçmenizdir. Bu sayede perdeleriniz, odanızın tasarımına daha bir ayak uyduracak olup şıklığı ön planda tutmuş olacaksınız. 

Sportif odalarda ise japon stili perdeler kullanabilirsiniz. Eş değer olarak spor panel perde adı verilen perde çeşitlerini de odalarınızda kullanabilirsiniz.

Çocuk odalarında perde kullanımında ise, odanın teması ne ise ona göre hem renk hem de desen olarak perdeleri alabilirsiniz. Renkli oda için renkli perdeler uygun olabilecektir.

Genç odasında ise bu seçiminiz biraz daha düz ya da sade perdeler olabilir. Bu sayede gerçekten şık olabilmeyi ve odanıza uygun bir perde seçiminizi de yapmış olacaksınız demektir. 

 
 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

yılbaşı çam ağaçları

Yılbaşı İçin Ev Süslemeleri Fikirleri

Yılbaşı zamanları geldiğinde insanların her zaman içi kıpır kıpır olur ve istemsiz bir şekilde içlerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir