Hanımlara haberler

Ev hanımları için hobiler

Genel olarak ev hanımları her gün aynı işleri yapmaktan sıkıldığından bir zaman sonra psikolojik bunalıma girebilmektedir. Kendini değersiz ve işe işe yaramayan biri olarak hissedip çoğu zaman eşleri ile gereksiz tartışmalar yaşar ve içinde bulunduğu girdaba kendince çözüm arayışı içine girer. Aslında genel olarak bakıldığında ev hanımlığı en zor meslektir. Mesaisi ve sıkıntısı hiç bitmez.

Ev hanımları için hobiler

Zor olan bu mesleği eğlenceli ve sosyal bir hale getirebilmek için ev hanımları için hobiler tasarlanmıştır. Uğraşılan bu hobiler sayesinde ev hanımları hem sosyalleşip hem de kendilerine ek gelir kazancı sağlayabilir.  Her bayanın evinde kolayca ailesini ihmal etmeden yapabileceği birçok uğraş vardır. Bunlardan bazılarını örnek vermek gerekirse, evde kullanılmayan kavanoz, vazo gibi cam eşyalar içine istenilen bir renkte mum yerleştirilerek, dış kısmına renkli kurdeleler, renkli boncuklar ve taşlar gibi objelerle süslenip, ister arkadaşlarınıza hediye verin isterseniz de çevrenizi kullanarak uygun bir fiyat karşılığında satışa sunun. Bu şekilde evinizde farklı şeyler tasarlayarak, hem para kazanır hem de sönük durumdaki çevrenizi canlandırmış olursunuz. Başka bir örnek ise tuhafiyeden çok ucuza temin edebileceğiniz kurdele, kumaş parçaları ve çeşitli boncuklarla, çok şık bileklikler ve değişik takılar tasarlayabilirsiniz. Zaman içinde genişleyen çevrenizle ciddi ek gelir kazanma şansına erişirsiniz.

Bununla birlikte ev hanımları için hobiler arasında eğlenceli bir alternatif olan süsleme sanatı ile bir resim veya bir aynanın etrafını renkli plastik kaşıklarla sıralı şekilde çevirerek şık bir tablo ve dekoratif bir ayna elde edebilirsiniz. Eski bir saatin çerçevesini de bu şekilde kaplayarak değişik bir görsellik oluşturabilirsiniz. Bunun gibi çeşitli ve sayısız ev hanımları için hobiler bulunmaktadır. Bütün gün evde sıkılıp oturmaktansa ev hanımları kendi içlerindeki yaratıcılığı konuşturarak sosyal çevresini genişletip ek gelir elde edebilirler.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ev dekorasyonu perde secimi

Evinize Perde Seçerken Dikkat Edilecekler

Evlerde olmazsa olmaz ve tabi ki göze çarpan detaylardan biri de perdelerdir. Perdeler, her evde, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.