Hanımlara haberler

Black Friday Nedir ve Ne Zaman Başlar?

Birçok teknoloji markasının da katılarak ilgi gösterdiği ve dikkatleri üzerine çektiği Black Friday nedir? Öncelikle günümüzde insanların birçoğunun yeni yeni duyduğu bu kalıplaşmış isim, uzun zamandır var olan bir ABD geleneğidir.

ABD’de şükran gününden hemen sonra gelen ilk cuma gününe verilen isim Black Friday günüdür.

Black Friday günü geldiğinde, mağazaların çok erken açılarak çok geç saatte kapandığı bilinir. Hiç beklenmeyen oranlarda çılgınca indirimler, bu gün içerisinde olur ve gerçekten de Kanada – İngiltere’de de Black Friday günü olup, çok iyi bir şekilde satış rakamları havada uçuşur.

black friday
black friday

ABD, Kanada, İngiltere… Üç büyük ülke başta olmak üzere Black Friday gününü bir nevi indirim olarak halka yaşatır. Ve birçok şirketle beraber Amazon gibi internet üzerinden alışveriş imkanı sunan sitelerde de indirimler çok yüksek derecede sağlanır. Bu sayede ise indirimli fiyatlar üzerinden satış yaparlar. 7 yıldan bu yana yapılan araştırma doğrultusunda, Black friday gününde yapılan indirimler sayesinde şirketlerin kar oranlarında da yüksek değerde artış olduğu saptanmıştır.

Bu alışveriş günü, ilk olarak 1961’de gazetelerde bahsedilerek dile getirilmiştir. Black Friday, son yılların içerisinde hem insan hem de şirketler tarafınca olumlu karşılanarak karşılıklı kazanç içerisinde olmaktadır.

2017 Black Friday İndirim Günü Ne Zaman?

Black Friday indirimi olarak adlandırılan bu etkinliğin bu yıl yine Kasım ayında, şükran günü sonrasında ilk haftanın Cumasında başlar ve ortalama olarak bir hafta sürer. Normalde bazı mağazalar sadece o güne özel, Cuma gününe özel indirimlerde yapıyorlar. Ama ek olarak 1 hafta sürdüren mağazalarda vardır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ev dekorasyonu perde secimi

Evinize Perde Seçerken Dikkat Edilecekler

Evlerde olmazsa olmaz ve tabi ki göze çarpan detaylardan biri de perdelerdir. Perdeler, her evde, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir