Hanımlara haberler

Modern genç odası dekorasyonu

Çocuk-ve-Genç-Odaları-2011-2012-2

Hem çalışma, hem yatak odası olarak değerlendirilen genç odaları için, özellikle günümüzde birçok farklı seçenek sunulmaktadır. Duvarlar, halılar, perdeler, mobilyalar derken birçok farklı detayı içinde barındıran genç odası dekorasyonu, mutlaka çocuğun zevk ve tercihlerine göre yapılmalıdır.

Modern detayların yer aldığı genç odası dekorasyonunda önemli olan, ortamın ferah ve iç açıcı olmasıdır. Kalabalık ve göz yoran bir dekorasyon, çocuğun ders çalışma sürecini olumsuz etkilemektedir. Bu nedenle özellikle duvar renklerinde mutlaka iç açıcı ve sade renkler tercih edilmelidir. Kız çocukları için pudra tonlarını, erkek çocuklar içinde turkuaz gibi ferah tonları tercih edebilirsiniz. Siyah, bordo gibi koyu renkler, odanın göz yorucu bir hal almasına neden olur.

Gençlerin zamanının büyük bir çoğunu odalarında geçirdikleri düşünüldüğünde, odalarının dekorasyonu oldukça önemlidir. Yer konusunda probleminiz yoksa, çocuğun rahatını sağlamak için çift kişilik yatak, kitap okumak ve müzik okumak için alan oluşturabileceğiniz çift kişilik bir kanepe ve modern aksesuarlara yer verebilirsiniz. Çalışma alanı ise, daha çok göz yormayan bir alana sahip olmalıdır.

Çalışma masasının üzerine raflar ve kitaplar dizebilirsiniz. Bu alanın kalabalık olmamasına ve rahat olmasına özen gösterin. Genç odası dekorasyonunda dikkat etmeniz gereken diğer bir nokta da, kullanılan malzemelerin kaliteli olmasıdır. Kaliteli malzemeden yapılmış mobilyalar, daha uzun süre kullanılacağından, uzun vadede ekonomi sağlamaktadır. Onun dışında ucuz mobilyalar, kısa sürede tekrar değiştirmenizi gerektirebilir.

Unutmayın, çizgi film karakterleri, çocukluk döneminde kaldı. Genç odası dekorasyonu yapacaksanız, çocuğunuzun yaşına uygun daha modern ve daha çok yetişkinlere hitap eden ürün ve aksesuarlara yer vermelisiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çilekli Puding tarifi

Çilekler renkli renkli tezgahları doldurdukça içi açılıyor resmen. Kışın o renksizliğinin üzerine ilaç gibi geliyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir