Hanımlara haberler

Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Kış mevsiminde havanın soğumasıyla beraber, cilt bakımına daha bir önem verilmesi gereklidir. Çünkü kış aylarında cilt, çok daha yıpranır ve bu nedenle cildinize daha bir önem vermelisiniz. Kış ayları geldiğinde cildinizde nem oranı her geçen gün azalır. Bu nedenle cildinizde nem kaybına uğrayan bu durum için cilt bakımınızı da nemlendirici ağırlıklı yapabilirsiniz. Bunun için nemlendirici kür uygulama yapabilme olanağı mevcuttur.

Aylardan kış ayları olduğunda kapalı ortamda sıcak hava varken, dışarıya çıktığınızda hava bir anda soğur. İşte bu nedenle cildinizde de nem oranında bir anda değişme gözlenir ve nemlendirici kullanmak, bu aşamada önemlidir. 

kış aylarında cilt bakımı
kış aylarında cilt bakımı

Cildinizi Yıpratmayın!

Cildinizin yıpranmaması adına kış ayları içerisinde özel kür uygulamalar yapabilir ya da yaptırabilirsiniz. Ayrıca cildinizin erken yaşlanmaması adına da, kış ayları içerisinde cildinizle ilgili doğru uygulamalar yaparak, son derece doğru bakımlarla cildinizin hem taze hem de canlı kalmasını her zaman sağlamanız da mümkündür.

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cildini korumak isteyen hanımlar, cildinizin tipini tespit etmeniz önemli bir ayrıntıdır. Cilt tipine göre cilt bakımı yapılması gereklidir. Kuru, yağlı ya da kuruya dönük bir cildiniz olabilir. Kuru ve normal ciltlerde süt temizliği yapılarak başlangıç sağlanabilir. Makineler yardımıyla yapılacağı gibi manuel olarak da bu işlem yapılabilir.

Daha sonrasında da sütten temizleme yapılarak, peeling işlemi uygulanarak cildinizin yüzeyinde ki keratin tabakasını atabilirsiniz. Peeling uygulamasını yaptıktan sonra, kir çıkartır gibi ovmanız ve bu şekilde peeling uygulamasını tamamlayabilirsiniz.  

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hamilelik çatlaklarının giderilmesi

Hamilelik sürecinde kadınların % 90’nında özellikle karın çevresi, kol, kalça ve alt bacak bölgelerinde çatlaklar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir