Hanımlara haberler

Kirpik Uzatma ve Gürleştirme Yöntemleri

Etkili ve buğulu gözlerle bakışlarımızı birleştirmek adına en etkili yol, kirpiklerinizi ön plana çıkartmaktır. Bunun için yapabileceğiniz etkileyici kirpik uzatma ve gürleştirme adına birbirinden farklı yöntemleri sizlere sunmak istiyoruz. Ancak bundan önce kaş ve kirpikler, yüz hatlarınızda her zaman ifadelerinizde gerçek bir fark yaratacak değerde etkileyici kısımlar olduğunu, güzel bakışlarınızda da destekleyici yöntemler olduğunu söylemek isteriz.

Yanlış makyaj malzemeleri, beslenmenize dikkat etmemeniz ve benzeri birçok durum, kirpiklerde olumsuz etkilenmenize neden olur. Günümüzde hem uzun hem de gür kirpikler için yapabileceğini bir takım uygulamalar mevcuttur. Bunlardan bazılarını sizlerle paylaşarak güzel bir kirpiğe sahip olmanızı sağlamak isteriz.

Birçok kadının etkileyici bir görüntüye sahip olmak adına kirpiklerine ipek kirpik uyguladığı, takma kirpik ile kullanım sağladığı vb. gibi yöntemleri kullandığını biliyoruz. Bu yöntemleri kullanmak yerine daha iyi çözümler sunulacaktır sizlere…

bitkisel kirpik uzatma
bitkisel kirpik uzatma

Doğal Yollarla Kirpik Uzatma

Kirpik için bakım yapmanız kalıcı sonuçlar verir sizlere. Mesela doğal yağlar kullanabilirsiniz. hem kaşınız hem de kirpiklerinizin beslenmesi, bakımı için doğal yağ kullanarak fark yaratabilirsiniz. Badem yağı ve hint yağı karışımıyla beraber kirpik fırçasının da desteğiyle beraber uygulamanızı günde birkaç kere yaparak besleyici etki yaratabilirsiniz.

2 haftalık bir süreç sonrasında ise kirpiklerinizde gözle görülür beslenmiş farkı göreceksiniz, bununla da kalmayacak gerçekten de mutlu olabileceksiniz diye düşünüyoruz.

Bir diğer yöntem ise B vitamindir. B vitamini, kirpiklerde uzamayı hızlandıran vitaminlerden biridir. Yemek yeme düzenine ne kadar dikkat ederseniz, B vitamini içeren yiyecek ve içeceklerle de çok güzel bir şekilde kendinizi beslemiş olabilirsiniz.

Maskalara E Vitamini Yağı Ekleyin

Maskara kullanırken bu maskaralarınıza E vitamini ekleyin deriz. Çünkü E vitamini ile kirpikleri hem besler hem de gür çıkmasını sağlarsınız. Makyaj yaparken sadece makyaj yapmış olmazsınız aynı zamanda da kirpik bakımınızı yapmış olabilirsiniz. Doğal bakım için de en uygun yöntem bu yöntem olacaktır. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hamilelik çatlaklarının giderilmesi

Hamilelik sürecinde kadınların % 90’nında özellikle karın çevresi, kol, kalça ve alt bacak bölgelerinde çatlaklar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir