Hanımlara haberler

Kilo Aldırmayan Yiyecekler Nelerdir?

Diyete başlarken araştırılan en değerli besinlerden biri de kilo aldırmayan yiyecekler ve tok tutan yiyecekler olmaktadır. Günümüzde süt tüketerek birçok birey, çok rahat şekilde sabah kahvaltısını tamamlar. Kilo aldırmaması ile listenin başında yer alan süt, protein bazlı olduğu için tokluk hissi de verir. Ayrıca hem sade hem de tarçınlı olarak da sütü tüketebilirsiniz. Ortalama 1 bardağı 120 kalori olan sütten her gün 2 bardak tüketmeniz önerilir.

kilo aldırmayan yiyecekler
kilo aldırmayan yiyecekler

Chia Tohumu Kilo Aldırmıyor…

Diyet dönemlerinde kadınların konuştuğu chia tohumu, diyet dönemlerinde güvenilir besinlerden biridir. Günde 1 yemek kaşığı kadar bu chia tohumu kullanılarak 50 kalori tüketimi sağlamış olursunuz. Ve bu sayede chia tokumu ile uzun süreli tokluk yaşarsınız, hem bu sayede de fazla kalori alımınızı da azaltmış olursunuz. 

Sınırsız Yeşillik Tüketin

Maydanoz, roka, nane, kıvırcık, tere, dereotu… Tüm bu yeşilliklerin kalori değerleri gerçekten de düşüktür. İstediğiniz gibi diyetlerinizde tüketim sağlayabilirsiniz. Ayrıca hem akşam yemeklerinizde hem de kahvaltılarınızda, genel olarak tüm öğünlerinizde sağlıklı beslenmek adına salata yapabilirsiniz. Yeşilliklerin en büyük özelliklerinden biri de kabız sorununu gidermesidir. 

Yoğut ya da Mantar Tüketerek Kilo Almayacaksınız

Yoğurt, hem beslenme hem de kalori değeri konularından bakıldığında olmazsa olmaz besindir. Hem kilo aldırmaz, hem göbek yapmaz hem de basen yağlarınızın da zamanla erimesi konusunda yardımcı besindir. Her gün 1 kase yoğurt 100 kaloridir ve önerilir.

Mantar ise 1 kasesi 30 kaloriye denk gelir. Karbonhidrat, diyet lifleri ve de protein içeren mantar, yağ yakımı ve kabızlıkta birebir. Ayrıca içerdiği protein ile diyet lifleri sayesinde de uzun süreli tok tutma konusunda da destekçinizdir.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hamilelik çatlaklarının giderilmesi

Hamilelik sürecinde kadınların % 90’nında özellikle karın çevresi, kol, kalça ve alt bacak bölgelerinde çatlaklar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir