Hanımlara haberler

Çilekli Puding tarifi

Çilekler renkli renkli tezgahları doldurdukça içi açılıyor resmen. Kışın o renksizliğinin üzerine ilaç gibi geliyor. Mis kokulu çilekleri görünce şunu da yapayım bunu da yapayım diye onlarca tarif geçiyor aklımdan. Bir kısmı bu sezona yetişecek, bir kısmı önümüzdeki yıla kalacak bu tariflerin muhtemelen, hepsini yetiştirmem mümkün değil ne yazık ki. Açılışı çilekli Puding tarifiyle yaptım. Biz bayıldık tek kelimeyle. Hazır pudinglere taş çıkartır bence. Onlar kadar güzel renkli olmuyor elbette, öyle bir beklenti içine girmeyin. Hatta bu fotoğrafta sanki olduğundan biraz daha pembe bile çıkmış olabilir sosundan dolayı. Ama lezzeti on numara.

Ev Yapımı Pudingin Püf Noktaları

Lezzeti elbette ki kullandığınız çileğin lezzeti ve kokusuyla doğru orantılı olarak artıyor. Bu nedenle alıp tadı kötü olduğu için yiyemediğiniz çilekleri değerlendirme amaçlı kullanmayın bence bu Tarifi. Çilekler Çilek Çilek değilse pudinginizde çok Çilek çilek olmayacaktır doğal olarak.

Sosunu yapmak zorunda değilsiniz ama bekledikçe üzeri çatlayacak ve kötü görünecektir sade haliyle muhtemelen, o nedenle sosunu kullanın bana kalırsa. Sosu pelte gibi olmuyor, olması gerektiği gibi meyve sosu kıvamında oluyor. Pelte şeklinde olmasını isterseniz nişasta miktarını artırın.

Aynı gün içinde tüketecekseniz eğer içine küçük doğranmış çilek parçaları da ekleyebilirsiniz. Gerçek ev Yapımı Puding olduğu daha iyi anlaşılır bu şekilde.

Ben pudingi muzlu severim derseniz ev Yapımı muzlu puding, benimki kakaolu olsun derseniz de ev yapımı kakaolu puding tariflerine göz atabilirsiniz bu arada.

Afiyetle kalın…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hamilelik çatlaklarının giderilmesi

Hamilelik sürecinde kadınların % 90’nında özellikle karın çevresi, kol, kalça ve alt bacak bölgelerinde çatlaklar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir