Hanımlara haberler

Aromaterapi nasıl yapılır?

Aromaterapi, spa merkezlerinde çok yaygın hale gelmektedir ve en doğal şekilde sağlıklı kalmanın harika bir yoludur. Evinizde de çok kolay bir şekilde aromaterapi yapabilirsiniz. Aromaterapiyi bilmeyenler için kısaca söylemek gerekirse, kasları gevşetmek ve rahatlatmak amacıyla vücudumuza doğal ve rahatlatıcı yağlar ile masaj yapmaktır.

Aromaterapi için bir spa salonuna yada kaplıcaya gitmek zorunda değilsiniz. Evinizde de bunu yapabilirsiniz. Evde aromaterapideki ana amaç kaslarınızı rahatlatmaktır. Ayrıca kullanacağınız esansiyel yağlarda kondisyon artırmaya yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda psikolojik sağlığınıza yardımcı olur.

Evde aromaterapi uygulamak vücudu hastalıklara karşı savaşmak için yeterince güçlü kılacak olan bir dizi direnç geliştirmelerine yardımcı olur. Evde aroma terapi 2 şekilde yapılır. Bunlardan biri doğrudan cildinize, ısıtılmış yağlar ile masaj yapmak. İkincisi ise yağları suya karıştırıp buhar ile bunlar solunarak yapılır. Yağları doğru şekilde masaj yapıyorsanız, kan dolaşımı artar ve bu çok sağlıklı bir işarettir.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

estetikte dikkat edilecekler

Estetik Uygulaması Yaptırırken Dikkat Edilecekler

Yaz ayları gelmeden daha genç, formda ve güzel görünmek adına cildiniz için yaptırabileceğiniz birçok güzel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir