Fındık Kurdu- Tavuk Ciğerim

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
Öncelikle tarif için @Şekerpare me çooooookk teşekkür ederim..Ben ciğeri genelde önce kendi suyunu çekene kadar pişirip,yeşil biber,soğan ve domatesle kavurup baharatını ekleyip yapıyordum..Ama bu şekilde de çok hoşumuza gitti...Eşim hatta bu tarifi yaptıktan sonraiki paket daha alıp geldi yap diye,bugün de yine yapıcam yemeklerimin yanına ek..Salatayı resimleyemedim ben çoban salata yapmıştım dışardan geldiğimiziçin çok acıkmıştık bu tabağı bile zor kurtardım:panter:

attachment.php

Tavuk Ciğeri:

350 gr. minik kuşbaşı doğranmış ciğer
1 tepeleme yemek kaşığı un
1 çay kaşığı toz kırmızıbiber
Tuz

Süslemek İçin:

3-4 adet patates
1 adet kuru soğan
5-6 dal ince doğranmış maydanoz
Tuz,sumak

Kızartmak İçin:

Sıvıyağ

Patatesi soyup küp olarak doğrayıp tuzlayın. Kızgın yağda kızartın.

Un, kırmızı toz biber ve tuzu karıştırın. Derin bir kaba aldığınız ciğeri üstüne unlu karışımı döküp unla ciğeri harmanlayın. Kızgın yağda ciğeri kızartın.

Kuru soğanı piyazlık doğrayıp, maydanoz ve sumakla harmanlayın.

Servis tabağına önce kızarmış patatesi alın ve üstüne önce Arnavut ciğeri sonra da soğanlı maydanozu yerleştirip servis yapın.

Afiyet olsun.

Ekli dosyalar

• 002.jpg
    002.jpg
    33,7 KB · Görüntüleme: 128

*Hülya*

Daimi Üye
Tepki
6.519
önce bnormal kuzu ciğeri sandım ben bu tarifi,onuda böyle yapınca güzel oluyor ben tavuk ciğeri almaya hiç cesaret edemiyorum nedense, aslında hep aklımda ama:acep:
sizede afiyet olsun fındık:cay:

OP
Kristen Stewart

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
önce bnormal kuzu ciğeri sandım ben bu tarifi,onuda böyle yapınca güzel oluyor ben tavuk ciğeri almaya hiç cesaret edemiyorum nedense, aslında hep aklımda ama:acep:
sizede afiyet olsun fındık:cay:

Benim de onu yemem lazım aslında @*Hülya*

Demir eksikliği var ama aram yok..Böyle pişince güzel oluyor gerçi..Neden cesaret edemiyorsun ..Bi sorun mu var tavuk ciğerinde yoksa:ne:

*Hülya*

Daimi Üye
Tepki
6.519
Benim de onu yemem lazım aslında @*Hülya*

Demir eksikliği var ama aram yok..Böyle pişince güzel oluyor gerçi..Neden cesaret edemiyorsun ..Bi sorun mu var tavuk ciğerinde yoksa:ne:

eğer ciğer yemen lazımsa fındık kuzu ciğerini özellikle bu şekilde yaparsan hiç ciğer tadı gelmiyor belki o zaman yiyebilirsin
tavuk konusunda zaten alana dek akla akrayı seçiyorum nedense şu tavuk hakkındaki söylentier yüzünden sanırım hani hem hormon olayı hemde beyaz et çok daha çabuk bozulan mikrop üreten bir et olduğu için :bayil: sakatat işine o yüzden hiç giremiyorum ya taze değilse falan diye

OP
Kristen Stewart

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
eğer ciğer yemen lazımsa fındık kuzu ciğerini özellikle bu şekilde yaparsan hiç ciğer tadı gelmiyor belki o zaman yiyebilirsin
tavuk konusunda zaten alana dek akla akrayı seçiyorum nedense şu tavuk hakkındaki söylentier yüzünden sanırım hani hem hormon olayı hemde beyaz et çok daha çabuk bozulan mikrop üreten bir et olduğu için :bayil: sakatat işine o yüzden hiç giremiyorum ya taze değilse falan diye

Hmm anladım canım,ne yiyeceğimizi şaşırdık zaten:derdimcok:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar