Hamsili Pilav

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
Malzemeler:1 kilo hamsi
pirinç
kuş üzümü
dolmalık fıstık
karabiber
pulbiber
sıvıyağ
tuz
Yapılışı:hamsileri kılçıklarından temizleyip yıkayalım.Tavada sıvıyagı ve fıstığı kavuralım içine üzümü ve pirinci katıp karıştıralım suyunu ve tuzunu katıp pişmeye bıralalım demlenen pilava karabiber ve pulbiber katıp karıştıralım.Yağlanmış borcamın altına ve kenarlarına hamsileri dizelim hamsilerin üzerine pilavı koyup kaşıkla düzeltelim.Kalan hamsileri boşluk kalmıyacak şekilde üzerine dizip fırında kızartalım.

OP
flamingo

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
v23gd.jpg

kedijik

Daimi Üye
Tepki
11.921
Hayatımda hiç yapmadım yemedim de merak ediyorum pilav kokuyomu balıksı balıksı?
Eşim şu sıralar tutturdu ama güvenip de yapamadım henüz:tıktık

OP
flamingo

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
Hayatımda hiç yapmadım yemedim de merak ediyorum pilav kokuyomu balıksı balıksı?
Eşim şu sıralar tutturdu ama güvenip de yapamadım henüz:tıktık

pilav ve balık iç içe piştiği ve yendiği için tatları birbirine karışıyor sanırım,ama sen balığı sevmiyorsan kendine iç pilavından ayır, geri kalanını hamsiyle fırına at eşin yesin.Yaparsan haber ver emi:huhuu:

OP
flamingo

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
Ellerine sağlık canım harika görünüyor :huhuu::huhuu:Benden sana bir püf noktosa birdahaki sefere yaptığında hamsileri mısır ununa buluyarak yap hem daha lezzetli oluyor hemde görüntü bakımından daha güzel görünüyor:huhuu::huhuu:

ben mısır ununa bulayıp kızartıyorum canım,tavsiyene bir dahaki sefere uyarım canım

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
Birdahaki sefere dene aradaki lezzet farkını görüceksin canım Hamsi mısır unuyla birleştiğinde harika bir lezzet oluyor kızarmasında da pilavında da:istebu::istebu::istebu:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar