Epidural sezeryanda neler yaşadınız?

felisity

Daimi Üye
Tepki
1.778
arkadaşlar plasenta aşağıda olduğu için büyük ihtimalle sezeryan olcam. genel anestezi istemiyorum bebeğimin dünyaya gelişini görmek istiyorum. epidural sezeryan olanlar bana hastane girişinden çıkışına kadar neler yapıldığını anlatabilirmi lütfen

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
arkadaşlar plasenta aşağıda olduğu için büyük ihtimalle sezeryan olcam. genel anestezi istemiyorum bebeğimin dünyaya gelişini görmek istiyorum. epidural sezeryan olanlar bana hastane girişinden çıkışına kadar neler yapıldığını anlatabilirmi lütfen

feli'cim öncelikle hayırlı bir şekilde sağlıcakla bebişini kucağına almayı Rabbim nasip eder inşallah.
Benim ilk oğlumun doğum hikayesi burada : 19 Mayıs Günü ve Miskokulum Benim İçimde Değil Kollarımdaydı Artık!!!
İkinci oğlumda ise doğumuma şahit oldum.Benim için ilk doğumuma göre daha ağrısız ve sancısız geçti.En azından narkoz etkisi gb kötü bir deneyim tekrar yaşamamış oldum.
Öncelikle ameliyata hazırlık süreci...Serum..sonda...vs..
Sonrasında sedye ile ameliyathane..Konuşarak ve seninde bilincin açık bir şekilde 3 tane iğne yiyorsun evet biraz yakıcı iğneler ama o anın heyecanı ile vız geliyor.Sonrasında doktorun ile sohbet ede ede doğum gerçekleşiyor.Bebeğin çıkış anında yani artık son nokta da farkediyor ve bebeğin artık karşında.
Bebeğin hazırlanması,senin kendini toparlaman 20 dk buluyor canım.Sonrasında yatağına getiriliyorsun ve herşey normal..
Ben hiç ağrı çekmedim,ilk ayağa kalkışımda bile sorun yaşamadım diyebilirim.Sadece belini doğrultman biraz zaman alıyor ama Rabbim inan çok büyük güç veriyor diyebilirim.
Sormak istediğin bir soru olursa hiç çekinmeden sor canım,seve seve yardımcı olurum.

balböceği

Daimi Üye
Tepki
386
benim planlı bir sezeryan değildi 26 saat suni sancıdan sonra mecburi oldu.. atıştırmalık bişeyler yediğim için genel anestezi yapamadılar önce belimden 2 iğne vurdular ve anında belden aşağı uyuştum 5 dk sonra falan göğüs altından bastırıp bebeği aşağı iteklediler o ara ben heyecandan olacak kendimden geçmişim gözümü açtığımda doğum gerçekleşmiş dikişlere başlamıştı bebeğimi odaya çıkınca görebildim :) toplamda yarım saatte herşey bitmiş oldu yani uyuşukluk ise 4 saat sonra geçti umarım sen benim gibi bayılmaz bebeğini o an görebilirsin canım..
şuan 2. bebeğimi bekliyorum 9 hafta sonra doğum yapıcam ve yine epidural sezeryan isticem :)

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
canim ben epiduralle normal dogum yaptim sezeryani bilmiyorum ama dogumunda tamamen baylmaman dahaguzel bence ilk sen gor melegini:bebecik

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
benim bildiğim sezeryanda lavman yapılmıyor sonda takılıyor..Bana sonda takmışlardı..

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
benim bildiğim sezeryanda lavman yapılmıyor sonda takılıyor..Bana sonda takmışlardı..

Doğru biliyorsun canım.İlki uyduğum için lavma olmuştum.
İkincisinde bilincim açık olduğu için lavma yapılmamıştı,sonda takılmıştı.
Gerekli düzenlemeyi yaptım-ayse mesajımda!!

OP
felisity

felisity

Daimi Üye
Tepki
1.778
benim planlı bir sezeryan değildi 26 saat suni sancıdan sonra mecburi oldu.. atıştırmalık bişeyler yediğim için genel anestezi yapamadılar önce belimden 2 iğne vurdular ve anında belden aşağı uyuştum 5 dk sonra falan göğüs altından bastırıp bebeği aşağı iteklediler o ara ben heyecandan olacak kendimden geçmişim gözümü açtığımda doğum gerçekleşmiş dikişlere başlamıştı bebeğimi odaya çıkınca görebildim :) toplamda yarım saatte herşey bitmiş oldu yani uyuşukluk ise 4 saat sonra geçti umarım sen benim gibi bayılmaz bebeğini o an görebilirsin canım..
şuan 2. bebeğimi bekliyorum 9 hafta sonra doğum yapıcam ve yine epidural sezeryan isticem :)

canım bebeğini sağlıklı sıhhatli kucağına almanı dilerim,umarım bu sefer ilk anın heyecanını yaşarsın bayılma tut kendini:gulbis:

canim ben epiduralle normal dogum yaptim sezeryani bilmiyorum ama dogumunda tamamen baylmaman dahaguzel bence ilk sen gor melegini:bebecik

bende o anı görebilmek için epidural sezeryan istiyorum umarım olur

Canım lavmayı ilk doğumumda takılmıştı.
İkincisi epidural olduğu için takılmamıştı.
flamingo'nun söylediği gb sonda takıldı bana ikinci doğumumda.

çok sevindim buna dünden beri aklımdaydı yapmasınlar zaten ya ne biçim bişey o

nur_54

Üye
Tepki
73
Arkadaşım doğum yaptınmı bilmiyorum ama bende 18.01.2012 de epidural sezeryanla doğum yaptım. Başından beri normalde olsa epidural istiyordum, yine doğum yapsam yine epidural sezeryan derim:) Öyle lavman falanda yapılmadı sadece sonda takıldı hissetmedim narkozdan dolayı çıkarırken hafif hissettim o kadar. Bol bol yürüdüm 2 günde hiçbirşey olmamış gibiydim desem yeridir:):heyo:

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Allah hayirli dogum nasip etsin canim.
Benim ikiside normal oldu o yüzden bu konuda pek bilgim yok.

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
Ben de epidural sezeryanla doğum yaptım,bende bel agrısı yaptı biraz ayakta dursam az iş güç yapsam belim kırılacak gibi ağrır sekiz ay oldu doğum yapalı hala agrısını çekiyorum

OP
felisity

felisity

Daimi Üye
Tepki
1.778
flamingo sanırım bende fikrimi değiştirecem öyle görünüyo. genel amnestezi olmak istemiyordum ama çok kişiden bel ağrısını duyuyorum korktum.

nur_54

Üye
Tepki
73
Arkadaşlar bel ve baş ağrısı anestesi uzmanıyla alakalıymış yani belden iğneyi düzgün yaparsa hiçbirisi olmuyormuş ben o kadar çok araştırmıştımki edindiğim bilgi bu yani ne doktor ne bişey iş anestezi uzmanında bitiyor

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
korkmakta haklısın canım kimseden bel agrısı yaptığını duymamıştım çevremdeki çogu kişi genel aneztezi altında sezeryan oldular..

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar