Annemi nasıl zayıflatırım???

elifsu2

Aktif Üye
Tepki
104
Selamlar herkese,

48 yaşında annem var, hasta evden çıkamıyor. Yatalak felan değil ama dışarıya çıkıp yürüyemiyor çok çabuk yoruluyor. Sürekli evde ve bu kış çok fazla kilo aldı. 80 di eskiden şuanda 90 a yakın var. Ne önerirsiniz annem için? çok fazla yemek yiyen birisi değil, sadece hareket sorunu var, egzersiz felan yapamıyor.. şu kavitasyon gibi şeyler işe yarabilirmi yada ne bileyim bi cihaz, masaj aleti gibi bişey varmı bildiğiniz yağları eriten? yada sauna eşofmanı felan işe yararmı?

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
48 yaş genç bir yaş.
Hastaneye Endrokrin bölümüne gittinizmi.Gitmediyseniz bence gitmelisiniz.

Lateralus

Aktif Üye
Tepki
152
aynıdurumda annem benımde bu birkaçyılda kilo aldı 80e çıktı aynı yaş seninkiyle.Haşimatosu olduğunu ve menepoz ve biçok hastalık yüzünden kilo vermesinin zorlaştıgını söylüyor.Üstelik çalışıyor yürüyüş yapıyor az da yiyor. Yani beli yaştan sonra bunu engelleyen bazı şeyler oluyormuş

OP
elifsu2

elifsu2

Aktif Üye
Tepki
104
benimki menopoza girmedi daha, iyice tostoş oldu ya gititkçe alıyor böyle giderse seneye biraz daha alacak..

jelibon

Aktif Üye
Tepki
166
canım bence zayıflatan sebze ve bitkilerdennn yese gerçekten faydası olurr

OP
elifsu2

elifsu2

Aktif Üye
Tepki
104
hergün bitki çayı içer hastalığından dolayı, fazla yemekte yemiyor aslında.. hareketsizlikten alıyor.. bi çözüm bulmam lazım

office

Daimi Üye
Tepki
1.158
öncelikle doktora gidip tahlillerinizi yaptırın. ama elma kabugu, tarçın, limon suyu, 1-2 tane karabiber kaynatılıp içildiğinde iyi kilo verdiriyor. eğer dışar çıkamıyorsa step aletlerinden ya da yürüme bantlarından alabilirsiniz anneniz için. biz halam için almıştık :)

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
diyetisyene gotursen canim diyet yapsin demiyorum ama duzenli beslenme ve bol su icerek zayiflama programi veriyorlar arkadasim diyet yapmadan duzenli beslenmeyle 15 kilo vermisti hicbir sekilde de yuruyus vs yapmamisti

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Selamlar herkese,

48 yaşında annem var, hasta evden çıkamıyor. Yatalak felan değil ama dışarıya çıkıp yürüyemiyor çok çabuk yoruluyor. Sürekli evde ve bu kış çok fazla kilo aldı. 80 di eskiden şuanda 90 a yakın var. Ne önerirsiniz annem için? çok fazla yemek yiyen birisi değil, sadece hareket sorunu var, egzersiz felan yapamıyor.. şu kavitasyon gibi şeyler işe yarabilirmi yada ne bileyim bi cihaz, masaj aleti gibi bişey varmı bildiğiniz yağları eriten? yada sauna eşofmanı felan işe yararmı?

Canım annenin yaşına bağlantılı olarak çok fazla kilosu olduğu bir gerçek ama annenin bu durum karşısında şikayetleride oldukça artar.İnanınlmaz hareket güçlüğü,nefes darlığı ve en önemliside kiloya bağlantılı olarak tansiyon.
Anneciğinin hemen bir sağlıklı diyete girmesi ve diyetisyen desteği alması şart.Yoksa kulaktan dolma şeylerle inan daha da hasta olmasına sebep olabilir.
Umarım bir an evvel eski sağlıklı günlerine döner anneciğin.

SILA

Daimi Üye
Tepki
3.186
canım annen menepoza girdimi aynı şikayetler bendede var bende çok hareketsizim elimde 4 kiloluk poşeti sadece aşağıdan 2 inci kata çıkartana kadar son nefesimi verecek gibi oluyorum bu durumda oturduğum sürece tembellik oluyor yerimden kalkmak istemiyorum
üstümü giyinip evden dışarı adım atamıyorum evde genç bir kızım var bana iş elletmiyor yani çok hareketsiz kalmak iyi değil doktor en az her gün kırk dakika yürümelisin dedi ama malesef yapamıyorum ve bir saat oturmuş olduktan sonra ayaklarıma basamıyorum doktora gitmem gerekiyor ama bi türlü üşengeçliğimden gidemiyorum 2 ay önce zayıflama merkezine gitmiştim baya bi faydası oldu sıkılaştım
tabi sonra geri eski halime döndüm kendime dikkat etmedim geçmiş olsun annenize bu durumda hareketsiz kalmamak lazım bişeyler yapması için çaba gösterin bence
:utan::utan::utan:

SILA

Daimi Üye
Tepki
3.186
kavitasyon işe yarıyor en azından sıkılaştırıyor ama birde power plate diye müthiş bir alet varki vucudun her yerini oynatıyor onunla zayıflamak mümkün ben eve almayı düşünüyorum bakalım kısmet onu tavsiye ederim tansiyon problemi yoksa tabi ha birde ab kingpro zayıflama kemeri var onuda kullandım birde zayıflama salonundada aynı işlemi gördüren makinaya bağladılar o kemerde çok faydalı göbeği eritiyor sürekli düzenli kullanıldığında

Tepki
70
bence de en iyisi bi doktora gitmeniz.böylece tahlilleri yapıldıktan sonra en doğru yönteme basvurabilirsiniz. umarım en kısa zamanda sağlıklı bir sekilde zayıflar annen.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar