Saçları kurtarmak için fikir :(

Lateralus

Aktif Üye
Tepki
152
Bir erkek arkadaşımın kıvırcık uzun saçları var.Ama çok uzun süredir kestirmedi ve bakımda yapamadı anlamadıgı ıcın bu işlerden. 1 haftadır saçları içinden çıkılmaz derecede dolaşmış durumda . Dökülen saçlar kıvırcık sacta saçın ucunda bırıkıp tüm saçı aynı toğpağın içinde düğüm yapmış. Her türlü spreyi denedik ama daha cok katılaştırmaktan başka bir işe yaramıyor. Kuaföre gidersek helekı erkek oldugu ıcın hemen keselim diycekler biliyorum. kesilsin istemiyorum kıyamadım ben buyüzdn 1 haftadır sürekli tel tel ayırmaya calısıyorum yumagın ıcınden cekerek neredeyse. ama çoook fazla ve kıvırcık buyüzden bu şekilde biter mi bilemiyorum.Bana coook güçlü bir ürün lazım arkadaşlar yardımcı olursanız cok sevinirim.

KraLiçe

Daimi Üye
Tepki
3.576
Bence direk zeytin yağı sürün ayrıca kili deneyebilirsiniz. Annem teyzemin kıvırcık saçlarını birbirinden ayırmak için, anneannemin teyzemin saçlarını kille yıkadığını söyler hep :lilav:

OP
L

Lateralus

Aktif Üye
Tepki
152
Bence direk zeytin yağı sürün ayrıca kili deneyebilirsiniz. Annem teyzemin kıvırcık saçlarını birbirinden ayırmak için, anneannemin teyzemin saçlarını kille yıkadığını söyler hep :lilav:

zeytin yağlı kremler bunla ilgili şampuanlar çok iyi geliyor. ama bende bunun gıbı düşünerek zeytinyağınıda denedik ve daha da zorlaştırdı.

füreyya

Daimi Üye
Tepki
2.323
koleston 12.0 numaralı saç boyasının içinden küçük bir tüp saç kremi çıkıyor, o dehşet güzel bişey saçı bildiğin bir tutam ipek haline getiriyor acaba onu mu deneseniz

KraLiçe

Daimi Üye
Tepki
3.576
bence kili deneyin. bende bi ara saç kremi yerine kil kullandım ve tararken kolaylıkla açtı saçlarımı.
ılık suyun içine bir iki çorba kaşığı kil atıp karıştırın içinde erisin bunu saça dökün ve öyle taramaya çalışın ıslakken...

OP
L

Lateralus

Aktif Üye
Tepki
152
koleston 12.0 numaralı saç boyasının içinden küçük bir tüp saç kremi çıkıyor, o dehşet güzel bişey saçı bildiğin bir tutam ipek haline getiriyor acaba onu mu deneseniz

oksidan losyonu demiyorsun demi boya sonrası bakım kremi veriyorlar kutuda hep. onu diyorsun sanırım. deniycem hakıkattende .

OP
L

Lateralus

Aktif Üye
Tepki
152
bence kili deneyin. bende bi ara saç kremi yerine kil kullandım ve tararken kolaylıkla açtı saçlarımı.
ılık suyun içine bir iki çorba kaşığı kil atıp karıştırın içinde erisin bunu saça dökün ve öyle taramaya çalışın ıslakken...

birde belirteyim saça hiçbir şekilde tarak girmiyor yucarlak bir avuç büyüklüğünde bir topak haline gelmiş tuttugunuzda ağırlığı bile gelyor. tam bir düğüm tüm saç yani.

LiLi

Daimi Üye
Tepki
12.556
Ömer Çelakıl'ın saçı gibi falan mı bu saç yahu ?
Kolay tarama için spreyler var mesela Gliss Liquid Silk Gloss Sıvı Saç Kremi.
Bu arada bu kadar karışıyorsa kestirse sanki onun için daha hayırlı olucak gibi görünüyor.

OP
L

Lateralus

Aktif Üye
Tepki
152
Ömer Çelakıl'ın saçı gibi falan mı bu saç yahu ?
Kolay tarama için spreyler var mesela Gliss Liquid Silk Gloss Sıvı Saç Kremi.
Bu arada bu kadar karışıyorsa kestirse sanki onun için daha hayırlı olucak gibi görünüyor.

öyle olsa iyi beline kadar uzun bi saç ve kıvırcık aşırı asi.
kestirmemesi için hertürlü yöntemi arıyorum işte. sprayler falan o anda hmen acamadıgımız ıcın sadece katılaşmaya sertleşmeye sebep oluyor.

OP
L

Lateralus

Aktif Üye
Tepki
152
hallediyoruz ya yarısı kurtuldu bile sayılır 10 yıllık emek uzatmış kestirmesin kıyamadım. teşekkürler hepinize

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar