Karides güveç

okypete

Daimi Üye
Tepki
19.396
yarım kilo karides. küçük güveçlerde 2 kişilik çıkıyor. 4 kişiyseniz 1 kilo alın.
4 domates
1 domatesi rendeleyin
3 tane yeşil biber
1 kuru soğan,yemeklik doğrayacağız
3 4 tane sarımsak,ince ince doğradım.
taze kaşar peyniri ,yarım bardak
defne yaprağı
kekik
karabiber ,tuz.
karidesleri ayıkladım. sonra üstteki bağırsaklarını bıçakla çıkardım. yıkadım. bir tavada soğanı sarımsakları ve domatesleri( küp küp doğranmış ) doğranmış biberleri ,rendelenmiş diğer domatesi yağda kavurdum. sonra karidesleride katıp şöyle biraz pişirdim. 4 5 dak. kadar. üstüne baharatlarını koyup altını kapadım. güveçlere bunu koydum. her birine bir defne yaprağıda ekledim.biraz tereyağ ilave ettim. üstlerine güveçlerin rende kşarı koyup. ,orta ateşteki fırına attım. bir 10 dak. pişirdim..kaşarlar eriyince çıkardım..

OP
okypete

okypete

Daimi Üye
Tepki
19.396
dsc00498xi.jpg

dsc00499iy.jpg

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.515
Ya benim annem bu karidesi böcek diye evde pişirttirmiyor ya çok karizmatik bir malzeme aslında :panter: bir kere evde yapayım dedim kullandığım kap kacak çatal bıcak ne varsa topladı bir torbaya aynen kapı dışarı :dertli: ellerine sağlık canım ne güzel olmuştur kimbilir...

OP
okypete

okypete

Daimi Üye
Tepki
19.396
Ya benim annem bu karidesi böcek diye evde pişirttirmiyor ya çok karizmatik bir malzeme aslında :panter: bir kere evde yapayım dedim kullandığım kap kacak çatal bıcak ne varsa topladı bir torbaya aynen kapı dışarı :dertli: ellerine sağlık canım ne güzel olmuştur kimbilir...

hadi ya. bende çok severim karidesi. yedim şimdi. ekmeğimide suyuna bandım. feci güzeldi:hihi:

H

Hera

Misafir
OOoff süper görünüyor tadına doyulmaz bayılırım okycim ya ellerine sağlık evde hiç yapmadım br deenemk lazım :nk:

OP
okypete

okypete

Daimi Üye
Tepki
19.396
OOoff süper görünüyor tadına doyulmaz bayılırım okycim ya ellerine sağlık evde hiç yapmadım br deenemk lazım :nk:

valla çok kolay tatlım. ya içine birazda beyaz şarap katarlar ama evde yoktu ben koymadım o yüzden. domatesler susuzsa. çok azda su konursa daha güzel olur.

elasu

Daimi Üye
Tepki
3.393
ben karidesi alıp evde yapamam nkcımın annesi gibi böcek yemiş gibi olurum o yüzden dışarda ve canım sen bana yaparsan yerim bak:hihi:
ama ellerine sağlık çok güzel görünüyr.:panter:

OP
okypete

okypete

Daimi Üye
Tepki
19.396
canım bunu senmi yaptın :1: :1: güveçte nede güzel olmuştur.Görünüm olarakta şahane.Kaşarlı görünüm herzaman hoşuma gider :sila:
evet tatlım. ben yaptım. kaşar herşeyde güzel oluyor gerçekten.
ben karidesi alıp evde yapamam nkcımın annesi gibi böcek yemiş gibi olurum o yüzden dışarda ve canım sen bana yaparsan yerim bak:hihi:
ama ellerine sağlık çok güzel görünüyr.:panter:
gel tatlım sana yapmam mı. seven herkese yaparım. ne güzel hep beraber yeriz. sevmeyenede başka bir şey yaparız. maksat beraber olmak.
Oh afiyet bal şeker olsun
sağol. oldu valla:)

incitanemtuana

Daimi Üye
Tepki
28.175
deniz ürünleriyle cok hasir nesir diilimdir
ama su karidese bayiliyorum ya yok böyle bir lezzet
döktürmüssün masaAllah okym döktürmüssün
gece gece canim cekti iyimi:catalbicak:
bu tarifi mutlaka denicem :nk:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar