Kizlar lutfen bakarmisiniz,,......

D

d.melek

Misafir
Kizlar snitseli nasil yumurtasiz pisire bilirim,kocam yumurtasiz seviyor,acaba yalniz galeta ununa batirip pisirsem guzel olurmu?ben gecen sefer hic bir seye batirmadan pisirdim,cok kuru cikti.lutfen yardim edermisiniz..bugun pisirmem lazim......

OP
D

d.melek

Misafir
fark var mı ki arasında ben yok die biliyorum ama yanılabilirim de:)

canim soruyu degistirdim,o cunki o sorumun cevabini buldum.fileto yalniz yumusak yerine denir,ama snitsel hemde ince dograndigi icin denilirmis :D

simdiki sorumu cevaplandirin lutfen....

Çikolata

Daimi Üye
Tepki
5.378
yumurtasız nar gibi kızarmaz ama önce süte sonra galeta ununa batırabilirsin bence çünkü böreklerdede bu yöntem kullanılıyor

OP
D

d.melek

Misafir
peki once una batirmam yine gerekirmi? once una,sonra yumurtaya,sonrada galete ununa batiriyordum da.....zaten una batirmak neye lazim anlamiyorum ki...:dusun:

birdeki sute batirdikta sutun tadi gelmezmi canlarim?

derin deniz

Daimi Üye
Tepki
405
bazı yemekler asla degıstırılemez degıstırılırsede aynı lezzette olmaz sınıtzel ınce dogranmıs degıl dövulerek ınceltılmıstır bu dana koyun tavuk etınden olur
sadece galeteye bularsan cok kuru olur
arkadaslarında dedıgı gıbı etlerı sutte beklet sutun ıcıne sevdıgın baharatları koy bıraz beklesın sonra galate ununa bula aynı sey olmayacak ama ıdare eder sanırım

derin deniz

Daimi Üye
Tepki
405
yumurta oncesı una batırmak etın yumurtayı cekmesın dıye yapılan bır ıslemdır hemde etın etrafında zırh olup suyunu dısa vermez

derin deniz

Daimi Üye
Tepki
405
butun yemekker bır suru denemelerden sonra cıkmıstır kı bu sınıtzel dunyaca bılınen bır yemek seklıdır yapım kurallarına uyulursa guzel olur et ı sutte bekletmek et te sut dadı vermez etın yumusamasını saglamak ıcın guvenmedıgım etlerı sutte bekletırım

OP
D

d.melek

Misafir
cok cok tesekkur ederim kizlar,yardimlariniz icin.simdi deniycem.:eek::eek:

OP
D

d.melek

Misafir
kizlar ben dediginiz tum usullari denedim,sadece galete ununada batirip kizarttim.galete ununa batirip kizarttiklarimda kurumadi,guzel oldu.:D

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar