Yumurtlama döneminde hamile kalanlar. Bebeğiniz: Kız mı - Erkek mi?

Yumurtlama döneminde hamile kalanlar,bebeğiniz:Kız mı - Erkek mi

• Kullanılan toplam oy
    30

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Öncelikle yumurtlama nedir?
Bir adet döneminden 14 gün önce, yumurta olgunlaşır ve döl yatağına salınır. Buna yumurtlama denir.

Bir sperm bir kadının vücudunda 72 saate kadar yaşayabildiği halde, bir yumurta salındığında yaklaşık 24 saat yaşar. Genelde adet dönemi 28 günde bir oluşur, ancak bir çok kadının düzensiz adet dönemleri, düzensiz yumurtlama dönemleri ya da başka sorunları vardır. Yani, yumurtlamanın oluşmasını sağlamak ve ne zaman oluşacağını tespit etmek, başarılı bir gebelik için çok önemlidir.

Arzu ettiğiniz bebeğe bir an önce kavuşmak istiyorsanız, en önemli koşul yumurtlama döneminizi tespit ederek, ne zaman cinsel ilişkide bulunmanız gerektiğini bilmeniz. Kadınların en doğurgan oldukları bu döneme ait küçük formüller var:

Adet döneminizin başladığı ilk gün ” 1.GÜN” olarak kabul ediliyor. 28 günde bir adet gören kadında yumurtlama 13. ve 15. günler arasında gerçekleşiyor. İşte bu dönem en fazla doğurgan olduğunuz zaman.

Çok tartışılıyor bu konu,bende sizlerle birlikte tezimizin tutup tutmadiğini görmek istiyorum burada,simdiden tesekkürler...

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
Ben de kaldım ve kızım oldu

Arişimmmmmmmm seninde kızın olucak bak görürsün sıla demişti dersin en başından beri sana diyorum senin kızın olucak diyeee-kop-kop

Çikolata

Daimi Üye
Tepki
5.378
ben tek seferde hamile kaldığım için sanırım yumurtlama dönemiydi hesaplamamıştım ama tek seferde kalabildiğime göre öyleydi ve erkek oldu

foto_burcu

Aktif Üye
Tepki
137
yumurtlama döneminin dışında hamile kalınıyormu ki orasını anlamadım.Benim son adet günüm 16 haziran ,13/15 gün atarsam ileri 3/5 temmuza denk geliyor yumurtlama günüm.Ben hangi gün ne olduğunu nerden bilecem-ciko:cokkomik::cokkomik:

benli

Yeni Üye
Tepki
0
ben benli kızkardeşim erkek bebek istiyordu adet günüyle beraber sayarak 12.13.14 günleri denedi diğer günler hiç deneme olmadı ve bir mumammed eminimiz oldu tam üç kızın üstüne denemek istiyenlere duyurulur tafsiyede bulunan bir doktordu

benli

Yeni Üye
Tepki
0
birde duyduğum ve denediğim şeyleri yazayım ilişkiden sonra sağınızın üstüne dönüp yatacaksınız

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar