Cevremizde Yardıma Ihtiyacı Olan Ne Kadar Insan Var Bunun Farkındamıyız

sueda

Aktif Üye
Tepki
158
SELAM ARKADAŞLAR.ŞÖLE BİŞEY DUŞUNDUM.CEVREMİZDE SOKAGIMIZDA YARDIMA İHTİYACI OLAN İNSANLAR VEYA COCUKLAR VEYA YETİMLER VARMI NE KADAR HABERDARIZ SOKAGIMIZDAN MAHALLEMİZDEN. DİYORUMKİ KENDİ SOKAGIMIZA BİR BAKALIM BELKİDE UFAK BİR KATKIYLA VEYA MANEVİ BİR DESTEKLE BİR İNSANA YALNIZ OLMADIGINI GÖSTERİR ONUN HAYAT TUTUNMASINA BİR NEBZEDE OLSA YARDIM EDERİZ UNUTMAYALIM PEYGAAMBER S.A.V. KOMŞUSU AC İKEN TOK YATAN BİZDEN DEGİLDİR BUYURUYOR.UMARIM DİKKATE ALIRSINIZ TAVSİYEMİ..BURDA BİRBİRİMİZE TEŞVİK OLMASI ANLAMINDA VARSA BÖLE BİR GAYRETİMİZ ANLATALIM SELAMLAR:cicek:

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Çok güzel bir düşünce sağol canım. Ben elimden geldiğince yardım etmeye çalışıyorum; ama biraz daha dikkat ederim

-sumeyye

Daimi Üye
Tepki
4.992
çok güzel bir düşünce Allah (cc) razı olsun canım elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyorum Rabbim in rızasını kazanmak için paylaşım için teşekkürler

Tepki
50
Bun gerçekten çok güzel bir düşünce Allah cc razı olsun senden.etrafımızda gerçekten yardıma muhtaç çok insan var.bunlara yardımcı olursak ne mutlu bize ve mütün müminlere selam ve dua ile Allah emanet olun .

civan arda

Daimi Üye
Tepki
261
çok güzel bir olay bu biz yaklaşık10 gün önce böyle bişey başlattık yardıma ihtiyacı olan bir aileye sitemdeki komşularla kamuoyu oluşturduk eşya ve para yardımı topluyoruz

Tepki
40
herkezin duyarlı olması lazım,burada kimsesiz cocuklar yada sokak cocukları ile ilgilenenler varmı,yardımcı anne gibi.-ayse

OP
sueda

sueda

Aktif Üye
Tepki
158
arkadaşlar daha co katılım ve yapılan dayanışma ve yardımların detaylı anlatımını bekliyorum sizlerden bence birbirimizi teşvik etmek acısından cok guzel olur bu anlatımlar hadi kolay gelsin:gulegule:

Tepki
40
arkadaşlar daha co katılım ve yapılan dayanışma ve yardımların detaylı anlatımını bekliyorum sizlerden bence birbirimizi teşvik etmek acısından cok guzel olur bu anlatımlar hadi kolay gelsin:gulegule:

evet detaylı anlatım olursa bence de güzel olur.

Es_se

Daimi Üye
Tepki
22.495
cnm cok onemlı bır konuya degınmısısn rabbım senden razı olsun:Dua:
elhamdulıllah aılece bu konuda cok hassasız elımızden gelenı yapıyoruz
ıns herkes aynı duyarlılııg paylasır

nazoeren

Daimi Üye
Tepki
2.261
ben maalesef parasal yardım yapamıyorum ama oğlumun kıyafetlerinden,ayakkabılarından kısacası eşyalarından,kendi kıyafetlerimden verilebilir,kullanılabilir olanları ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyorum...elimden bu kadar geliyor...

OP
sueda

sueda

Aktif Üye
Tepki
158
tebrik ederim ayrıca teşekkur ederim anlattıgınız için yardım etmek sadece maddi destek vermek demek degildir önemli olan duşunmek ve elimizden geleni yapmaktır.rabbim yaptıgınız yardımların sevabını kat kat arttırsın

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Ben bir zamanlar Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı'nda gönüllü olarak çalışmıştım.

Oradaki çocuklarla resim yapmak, İngilizce kelimeler öğretmek bile keyifli:iloveyou:

OP
sueda

sueda

Aktif Üye
Tepki
158
tebrik ederim arina ama bu konuda her zaman calışmaya devam etmeliyiz bence yetim cocuklarla ilgili calışma yapmak isteyen arkadaşlar varsa ihh vakfı bu konuda yardımlara cok acık yetimlerle ilgilenmek isteyen bayanları bekliyor

gülbin

Daimi Üye
Tepki
2.180
çok güzel düşünmüşsün hepimizin duyarlı olması gereken bir konu...

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
SELAM ARKADAŞLAR.ŞÖLE BİŞEY DUŞUNDUM.CEVREMİZDE SOKAGIMIZDA YARDIMA İHTİYACI OLAN İNSANLAR VEYA COCUKLAR VEYA YETİMLER VARMI NE KADAR HABERDARIZ SOKAGIMIZDAN MAHALLEMİZDEN. DİYORUMKİ KENDİ SOKAGIMIZA BİR BAKALIM BELKİDE UFAK BİR KATKIYLA VEYA MANEVİ BİR DESTEKLE BİR İNSANA YALNIZ OLMADIGINI GÖSTERİR ONUN HAYAT TUTUNMASINA BİR NEBZEDE OLSA YARDIM EDERİZ UNUTMAYALIM PEYGAAMBER S.A.V. KOMŞUSU AC İKEN TOK YATAN BİZDEN DEGİLDİR BUYURUYOR.UMARIM DİKKATE ALIRSINIZ TAVSİYEMİ..BURDA BİRBİRİMİZE TEŞVİK OLMASI ANLAMINDA VARSA BÖLE BİR GAYRETİMİZ ANLATALIM SELAMLAR:cicek:

İnanın eşim ile şu ana kadar elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalıştığımız aileler var.
Evet özellikle yakınımızdaki gördüklerimizle bire bir ilgileniyoruz.
Evet çok zor durumda oldukları bir gerçek.Ancak bu yardımı yaparken ellerine üç beş para verip göndermekle değil,bizzat markete birlikte gidip eksiklerini alarak,yada çocuğu okuyacaksa kırtasiye masraflarına karşılayarak....yapıyoruz.
Hatta en son sitemize yeni bir kapıcı taşındı ve haberlere göre oğlumdan 1 yaş küçük oğlu olduğunu duydum ve hemen tüm küçülenleri,oğlumun beşiğini gönderdim.
Rabbim çocuklarımın sadakası niyetine yaptım,hemde beşiği ve yatağı olmayan bir bebeğe yardımcı olmak için yaptım.
Rabbim yardım etsin darda kalanlar inşallah.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar