Ispanaklı makarna böreğim

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
oğlum resmi biran önce çekip sofraya getirmem için sabıırsıızlanııyodu o yüzden böreğğin yanıından bitürlü ayııramadıım-hmm-hmm

fırında ııspanaklıı makarna böreğimin tarifine gelince
çok kolay ve pratik bir yemektir özellikle benim gibi ııspanağğıı yedirmekte zorlanııyorsanıız değğişşik yöntemlere başşvurabilirsiniz arkadaşşlar
malzemeler.
1kilo ııspanak
1paket makarna
isteğğe göre ben kııymalıı yaptıım ama isterseniz sade de yapabilirsiniz kııyma kullancaksanıız 350 gr kadar kııyma
3yumurta 1çay bardağğıı süt kaşşar peyniri rendelenmişş
1 adet soğğan
1tatlıı kaşşıığğıı salça
yapılışı:
ııspanaklarıı bi güzel yııkııyoruz kıızlar ııspanak olsun veya diğğer yeşşillik olan sebzeleri elma sirkesi ile suda 1 saat kadar bekletin ondan sonra ııspanaklarıı aldııktan sonra suyun içine bakıın neler görüyosunuz bütün dıışş etken olan maddeler suyun içinde görülüyo
neyse biz tarifimize geçelim yine ııspanaklarıı yııkadııktan sonra tencerenin içine kııymayıı katalıım benim kııymam yağğlıı olduğğu için hiç yağğ kullanmadıım kıızlar kııymayıı ve soğğanıı iyice kavuralıım ve salçayıı da ekleyip biraz daha kavuralıım ve ııspanaklar kendi suyula kavrulsun daha sonra tuzunu eklemeyi unutmadan söyleyim ayrıı bir tencerede makarnamıızıı haşşlayalıım ben kııvıırcıık makarna kullandıım daha sonra içine 1çay bardağğıı sütün içine 3yumurtayıı çıırpalıım ve makarnamıızıın içine katalıım ve harmanlayalıım
daha sonra borcamıımıızıın içini margarinle yağğlayalıım ve makarnanıın yarıısıınıı borcama dökelim bunun üstüne ııspanaklarıımıızıı döküp yayalıım ve kaln makarnayııda ııspanaklarıın üzerine dökelim üstüne kaşşar rendesinide serpip fıırıına verelim 170 derecede yaklaşşıık 20 dakika pişşirelim
afiyet olsun arkadaşşlar

OP
sıladayım

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
sağğol canıım benim evet makarna böreğği hertürlü güzel oluyo benim çocuklarıım ııspanağğıı ancak bu şşekilde yedirebiliyorum :eek::eek:

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.515
Ooo sılam eline sağlık resim yok ama gözümde canlanan görüntü pek hoş yani

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar